نوشدارو پس از مرگ سهراب

یک کارشناس فروش تجهیزات پزشکی گفت: اداره تجهیزات پزشکی که متولی نظارت بر واردات و تولید تجهیزات پزشکی است هر روز بی نظم تر شده و قوانین هرروز تغییر کرده و دشوارتر می شوند. 

تهران- اقتصاد برتر- ۷ بهمن ۹۵

مجید محمدی ،مدیر فروش و بازار یابی تجهیزات پزشکی مغز واعصاب افزود: کارشناسانی که برای رسیدگی به پرونده ها مشغول بکار هستند نسبت به حجم کارو تعداد پرونده ها بسیار کم تعداد هستند و همیشه در حال تغییرند ویک یا دو کارشناس کل پرونده های مربوط به چند رشته تخصصی از سراسر کشور را رسیدگی می کنند.

محمدی تصریح کرد: سخت گیریهای که در ایران برای واردات کالاهای بسیار مرغوب از برندهای بسیار معتبر میشود در کشورهای دیگر همانند آمریکا آلمان و انگلستان به چشم نمی خورد. بطوری که هر روز به پروسه واردات این گونه کالاها که بسیار مهم و حیاتی می باشند وساخت انها در داخل مقدور نیست، مرحله جدیدی افزوده می شود.

این کارشناس افزود: در حالی که تجهیزات پزشکی هرگز در تحریم نبوده ولی به علت کندی بیش از حد مجوز واردات دچار تحریم شدید داخلی شده است وکالایی که از امریکا در ۲۴ ساعت به ایران ارسال میشود دریافت مجوز واردات آن از اداره تجهیزات پزشکی به مدت سه ماه یا بیشتر به طول می انجامد و این مصداق کامل خود تحریمی است.

محمدی گفت: متأسفانه همواره پروسه واردات این تجهیزات پزشکی از کشورهای غربی که از کیفیت بالاتری برخوردار هستند طولانی تر می شود اما در مورد واردات کالاهای چینی بی کیفیت شاهد اعمال نفوذ برای ترخیص سریع آنها بوده ایم.

لازم به ذکر است که اکـثر کالاها باید قیمت گذاری شوند که سود نسبتا کمی برای شرکتها در نظر گرفته می شود و در نهایت بعد از ماهها پیگیری برای قیمت گذاری اجازه فروش داده می شود و وقتی فروش انجام شد پرداخت بدهی شرکتها یک تا دوسال بطول می انجامد و این درحالیست که برای استفاده از تجهیزات پزشکی فروخته شده نیاز به آموزش کاربران و پزشکان در دوره های بسیار گرانقیمت در مراکز معتبر در اروپا و امریکا و همچنین حضور کارشناس شرکت در عمل کارگذاری ونصب ضروری می باشد.

وی همچنین متذکر شد که در این اداره اکرام و احترام به ارباب رجوع وجود ندارد و مراجعه کنندگان ساعتها انتظار می کشند تا یک کارشناس برای پاسخگویی به سوالات آنها حضور پیدا کند. و در نهایت به آنان اطلاع داده می شود که کارشناس مربوطه یا در مرخصی است و یا با همکاران جلسه دارد.

*اقتصاد برتر

پاسخ دادن