نکاتی جالب درباره‌ی فینال ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا

مونیخی‌ها و پاریسی‌ها به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیدند

پس از انجام بازی‌های فشرده و حذفی، سرانجام پاری‌سن‌ژرمن و بایرن‌مونیخ به ایستگاه پایانی لیگ قهرمانان اروپا رسیدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۱ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر در شرایطی که شیوع ویروس #کرونا باعث تغییراتی در لیگ قهرمانان شده و بازی‌های رفت و برگشتی را حذف کرده بود، سرانجام قصه به فینال ماجرا رسید.

سه‌شنبه شب تیم‌های لایپزیگ و پاری سن ژرمن به مصاف یکدیگر رفتند که پاری سن ژرمن موفق شد به ماجراجویی شاگردان ناگلزمن در اروپا پایان دهد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد.

چهارشنبه شب هم تیم‌های بایرن مونیخ و لیون به مصاف هم رفتند که شاگردان هانسی فلیک با دبل بریس سرژ گنابری و تک گل لواندوفسکی از نیمه نهایی به سلامت عبور کردند تا حریف پاری سن ژرمن در فینال شوند. در این بازی، المپیک لیون نمایشی فراتر از حد انتظار داشت و شاگردان رودی گارسیا نشان دادند با شایستگی از سد یوونتوس و منچسترسیتی عبور کرده‌اند. با این حال، به دلیل استفاده نکردن از فرصت‌های گلزنی، این دیدار را به بایرن واگذار کردند. بایرن مونیخ در یازدهمین فینال لیگ قهرمانان اروپای خود به دنبال ششمین قهرمانی خواهد بود.

نکاتی جالب از فینال ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا

نکته‌ی جالب در مورد فینال ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا این است که، پاری سن ژرمن برای رسیدن به فینال، تیمی آلمانی و بایرن مونیخ برای رسیدن به فینال تیمی فرانسوی را شکست داده است! نکته‌ی جالب دیگر این است که هر دو تیم با به ثمر رساندن سه گل پیروز میدان شده‌اند.

بایرن مونیخ بدون شکست به فینال رسیده است. پیش از این، تیم میلان در فصل ۱۹۹۲/۹۳ با رکورد ۱۰۰% برد به فینال رسید اما در نهایت مغلوب المپیک مارسی شد. بایرن امیدوار است به سرنوشت میلان دچار نشود. همچنین در این فصل بایرن از رکورد بیشترین گل زده رئال‌مادرید در یک فصل لیگ قهرمانان با به ثمر رساندن ۴۲ گل عبور کرده و تنها ۳ گل تا رکورد بارسلونا فاصله دارد. نکته‌ی دیگر در مورد روبرت لواندوفسکی، ماشین گلزنی بایرن است که موفق شده تا اینجای کار ۱۵ گل به ثمر برساند و تنها دو گل دیگر برای شکستن رکورد کریستیانو رونالدو لازم دارد. باید این نکته را هم در نظر گرفت که بایرن تمام این رکوردها را با انجام بازی‌های کمتر به دلیل حذف بازی‌های رفت و برگشتی به ثبت رسانده است و چه بسا اگر شرایط مثل سابق بود تا حال این رکوردها جابه‌جا شده بودند.

داوران ایتالیایی دیدار فینال لیگ قهرمانان را قضاوت می‌کنند

یوفا اعلام کرد: دنیله اورساتو، داور ۴۴ ساله ایتالیایی دیدار فینال لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۹/۲۰ بین بایرن مونیخ و پاری سن ژرمن را سوت می‌زند. ماسیمیلیانو ایراتی و مارکو گویدا، دیگر داوران سرشناس ایتالیایی نیز اورساتو را از طریق VAR کمک خواهند کرد.

باید دید مصاف هیجان‌انگیز و جذاب این دو تیم در روز یکشنبه ساعت ۲۳:۳۰ به وقت ایران چگونه پیش خواهد رفت و آیا باواریایی‌ها ششمین جام اروپایی را به خانه خواهند برد یا پاریسی‌ها در حرکتی تاریخی در اولین حضورشان در فینال به جام خواهند رسید؟ شما چه فکر می‌کنید؟

پاسخ دادن