نکاتی در مورد وام ضروری بازنشستگان

آخرین خبر از افزایش حقوق و پاداش بازنشستگان
اقتصادبرتر

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی اعلام کرد: تمام بازنشسته‌ها می‌توانند برای ثبت‌نام وام ضروری بازنشسته‌ها و موظفین اقدام کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۴ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اقتصاد آنلاین، ثبت نام برای وام ضروری بازنشسته‌ها از اول آبان ماه آغاز شد. در همان ابتدا گفته شد ثبت نام این تسهیلات صرفاً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir و به صورت کاملاً رایگان با مهلت یک ماهه (تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰) است.

در مورد اینکه چرا سایت برای برخی از بازنشستگان باز نمی‌شود؟ محمود مرتضایی‌فرد، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی گفت‌: همانطور که می‌دانید، تعداد زیادی از بازنشستگان برای دریافت این وام ثبت‌نام می‌کنند و به دلیل حجم بالای مراجعات به سایت، برخی از بازنشستگان در ورود به سایت با مشکل مواجه می‌شدندکه خوشبختانه این مشکل حل شده و ثبت نام بدون مشکل در حال انجام شدن است اما از بازنشستگان عزیز تقاضا داریم با توجه به بازه یک ماهه ثبت‌نام، جهت ثبت نام بتدریج مراجعه نمایند چرا که زمان ثبت‌نام تفاوتی در اولویت پرداخت وام نخواهد داشت.

وی در مورد اینکه کدام بازنشستگان می‌توانند برای وام ثبت‌نام کنند؟ اظهار داشت: همه بازنشستگان و موظفین می‌توانند برای این وام ثبت‌نام کنند؛ و بر اساس اولویت بندی و مانده اقساط وام های قبلی وام جدید پرداخت خواهدشد. به حدود ۳۰۰ هزار نفر وام پرداخت خواهد شد و اگر نیاز باشد و بخشی نتوانند در این بازه زمانی ثبت‌نام کنند، مهلت ثبت‌نام تمدید خواهد شد که البته به نظر می‌رسد مهلت یک ماهه، زمان مناسبی برای ثبت‎نام باشد.

مرتضایی‌فرد تصریح کرد: باتوجه به تعداد زیاد بازنشستگان، غالبا همه نمی‌توانند وام را دریافت کنند و افرادی که تاکنون از تسهیلات وام ضروری استفاده نکرده باشند و یا مجموع وام های دریافتی شان کم باشد، در اولویت دریافت خواهند بود. بازنشسته‌هایی که مشمول دریافت وام شوند، اسامیشان بهمراه مرحله پرداخت از نیمه آذرماه در سایت قابل مشاهده می باشد. بازپرداخت وام ۳۶ ماهه خواهد بود و از حقوق بازنشستگان گرامی کسر خواهد شد.

پاسخ دادن