نکات مهم برای کرونازدایی لباس ها

توجه به چند نکته  ضروری برای پاکسازی لباس ها از ویروس کرونا می تواند تا حدود زیادی در پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بکاهد.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۵ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت بهداشت، با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کل کشور، احتمال آلوده بودن تمام سطوح اماکن عمومی بسیار بالا بوده و ممکن است فرد با لمس این سطوح یا تماس با آن ها، این ویروس را با خود حمل کند.

یکی از راه های انتقال ویروس کرونا به داخل خانه، از طریق لباس های مورد استفاده است. افراد باید پس از ورود به خانه سریعا در مقابل پاکسازی و ضدعفونی لباس های خود اقدام کنند تا از ورود ویروس به داخل خانه جلوگیری کنند. برای پاکسازی لباس ها باید به نکات زیر توجه داشت؛

۱) از آن جایی که زیپ، دکمه یا بخش های دیگر لباس شما ممکن است از پلاستیک و استیل ضد زنگ ساخته شده باشند، این احتمال وجود دارد که ویروس را با خود به داخل خانه ببرند؛ بنابراین نسبت به شست و شوی دقیق لباس خود اطمینان حاصل کرده و تا زمانی که از پاکسازی کامل آن مطمئن نشده اید، از در دسترس گذاشتن لباستان خودداری کرده و آن را در گوشه ایی دور از دسترس بگذارید.

۲) اگر از خانه خارج شده اید، شست و شوی لباس ها پس از بازگشت به خانه در ماشین لباسشویی توصیه می شود. ویروس به مدت ۸ تا ۱۲ ساعت روی سطوح پارچه ایی زنده می ماند و ماندگاری طولانی مدت ندارد. اما از پاکسازی آن برای پیشگیری از ورود ویروس به داخل خانه مطمئن شوید. هم چنین دمای بالای ۶۰ درجه باعث از بین رفتن ویروس کرونا می شود؛ بنابراین شست و شوی لباس در ماشین لباس شویی با دمای بالای ۶۰ درجه، لباس را به طور کامل پاکسازی می کند.

۳) سبد نگهداری لباس ها پس از تماس با لباس های فرد بیمار باید شسته و ضدعفونی شود. علاوه بر سبد لباس ها، هر وسیله ایی که در خانه با فرد مبتلا یا مشکوک به کرونا در تماس است، باید ضدعفونی شوند تا باعث ابتلای دیگر اعضای خانواده نشود.

پاسخ دادن