نگاه مهر آمیز اول پاییز به بورس!

ادامه روند اصلاح و صعود در بورس، سهامداران نترسند!

رشد ۲۹هزار و ۴۵۳واحدی (دو درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۵هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر،آخرین قیمت ۲۷۲نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #فسبزوار، #برکت، #کالا، #فولاد، #شستا، #شپنا، و #آبادا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #فجهان، #مدیریت، #توسن، #دی، #اتکای، #وهامون، و #حآفرین در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۶۲۰میلیارد تومان رسید. حقوقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۶۲میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۸۴۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۳۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #کدما، #کالا و #فرابورس به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام شرکت معدنی دماوند حدود ۲۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #شکام، #توسن و #شبندر در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۶۰میلیارد تومان (۶۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۶۰میلیارد تومان (۷۸درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف #ثقزوی به ۶.۵درصد کل تعداد سهام آن می رسد.

🔹«استخراج کانه‌های فلزی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۲۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فعالیت‌های کمکی به نهادهای واسط» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۱۹۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فرآورده‌های نفتی» با تقاضای خرید ۱۴۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۵۹درصد از هزار و ۳۷۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۲۵۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به سه هزار و ۶۲۵میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ صعود ۲۹هزار واحدی شاخص کل

🔹رشد ۲۹هزار و ۴۵۳واحدی (دو درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۵هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۱.۵درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود سه هزار و ۸۹۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۱۱۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقوقی به حقیقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۲۰۴نماد و افت بیش از سه درصد ۱۰۱نماد

پاسخ دادن