نگاه ها به سطح ۱۰۰۰۰ دلاری بیت کوین

بیت‌کوین
اقتصاد برتر

تحلیلگران اکنون می گویند که این ارز برتر بازار موقعیت بسیار خوبی دارد و می تواند روند صعودی بیشتری داشته باشد، چون شروع به تشکیل یک ساختار بازار کرده که مورد علاقه بسیاری از معامله گران است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کوین سرا، قیمت بیت کوین یک بار دیگر به بالای سطح ۹۰۰۰ دلار افزایش یافت. سطح های مقاومت بسیار قوی که در بالای این سطح ایجاد شده اند قابل توجه هستند، چون قیمت بیت کوین چندین بار در سطح های ۹۲۰۰ و ۹۵۰۰ دلار شاهد اصلاح شدید قیمت بوده است.

تحلیلگران اکنون می گویند که این ارز برتر بازار موقعیت بسیار خوبی دارد و می تواند روند صعودی بیشتری داشته باشد، چون شروع به تشکیل یک ساختار بازار کرده که مورد علاقه بسیاری از معامله گران است. قوی بودن تکنیکال های حال حاضر بیت کوین می تواند قیمت این ارز را به بالای منطقه ۱۰۰۰۰ دلار سوق دهد.

این در حالی است که تمام علائم شاخص های شبکه به نفع روندهای صعودی این ارز برتر بازار هستند و نشان می دهند زمینه برای شروع یک روند صعودی پایدار فراهم شده است.

قوی بودن فاندامنتال های بیت کوین

در حال حاضر، بیت کوین در بالای سطح ۹۰۰۰ دلار معامله می شود. خریداران در تلاشند تا قیمت را در بالای این سطح حفظ کنند، البته، تست های روزانه این سطح منجر به کاهش شدید به سطح ۸۸۰۰ دلار شده اند.

به نظر می رسد که ادامه این روند صعودی قوی به زودی اتفاق خواهد افتاد. چندین شاخص شبکه نشان می دهند که افزایش ۱۳۰ درصدی قیمت این ارز از کف قیمت در ماه مارس به خاطر رشد قوی فاندامنتال های آن بوده است.

شرکت تحلیلگر گلس نود در پست اخیر خود در توییتر در مورد قوی بودن فاندامنتال ها صحبت کرد و در حالی که به قوی بودن (GNI) شاخص شبکه خود اشاره کرد، توضیح داد که همین فاندامنتال های قوی شبکه از روند صعودی اخیر پشتیبانی کرده اند:

GNI در بالاترین سطح است و نشان می دهد که اقدام اخیر قیمت بیت کوین توسط فاندامنتال های قوی شبکه پشتیبانی شده است. شاخص های دیگر هم از ماه آوریل به طور پیوسته رشد کرده اند، اما نقدینگی در حال کاهش است و فضا را برای نوسانات قیمت مهیا می کند. رشد بیشتر نقدینگی پایه های محکمی را برای سناریوی صعودی ایجاد می کند.

Bitcoin

همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که طبق داده ها ، معامله گران جزئی باعث شکل گیری روند صعودی اخیر بیت کوین شده اند نه معامله گران مارجین. کاهش چشمگیر قراردادهای باز بیت کوین که همزمان با افزایش قیمت آن رخ داده، گویای این مسئله است.

چشم انداز روشن تکنیکال های بیت کوین

علاوه بر شکل گیری فاندامنتال های قوی، بیت کوین در چند روز و هفته گذشته توانسته یک ساختار بازار کاملا صعودی تشکیل دهد. یک تحلیلگر معروف توییتر با ارائه یک نمودار توضیح داد که در حال حاضر فاکتورهایی وجود دارند که به نفع بیت کوین عمل می کنند

یکی از این فاکتورها، ظهور واگرایی صعودی در شاخص اندازه حرکت آن بوده که با دو صلیب طلایی همراه است و به زودی می تواند تایید کند که چه زمانی میانگین متحرک های ۵۰ و ۱۰۰ روزه آن از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه عبور می کنند.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، این تحلیلگر پیش بینی کرد که هدف های قیمت در روند صعودی جایی بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار هستند.

بیت کوین باید کنترل حرکت را در بالای سطح ۹۰۰۰ دلار بدست بگیرد

بیت کوین پس از ایجاد سطح حمایت پایه در بالاتر از سطح ۸۶۰۰ دلار، حرکت صعودی خود را به سمت سطح ۹۰۰۰ دلار آغاز کرد. قیمت توانست چندین سطح مقاومت در حدود ۸۹۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را بشکند تا وارد منطقه مثبت شود.

قیمت بیت کوین حتی به بالای سطح ۹۰۰۰ دلار افزایش یافت و اخیرا این ارز در سطح ۹۱۲۰ دلار معامله شد. در حال حاضر، قیمت این ارز کمی بالاتر از سطح ۹۰۰۰ دلار است. شکست به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳٫۶ درصد در بازه صعودی ۸۵۳۶ تا ۹۱۲۰ دلار رخ داد.

در روند نزولی، منطقه ۸۸۰۰ دلار همراه با میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته یک منطقه حمایت قوی است. از همه مهمتر، یک مثلث کلیدی منقبض شونده با سطح مقاومت نزدیک به ۹۰۴۰ دلار در نمودار ساعتی بیت کوین تشکیل شده است.

Bitcoin Price

اگر بیت کوین سطح مقاومت این مثلث و ۹۰۵۰ دلار را بشکند، می تواند کنترل حرکت صعودی را به دست گیرد. سطح مقاومت اولیه در حدود ۹۱۲۰ دلار است و بالاتر از آن قیمت می تواند به حرکت خود به سمت منطقه مقاومت ۹۲۰۰ دلار ادامه دهد.

برای شروع یک حرکت روبه بالای قوی، روندهای صعودی باید منطقه مقاومت ۹۲۰۰ دلار را بشکنند. اگر موفق به این کار شوند، احتمالا روند صعودی قیمت، به سمت سطح ۹۵۰۰ دلار یا حتی ۱۰۰۰۰ دلار در روزهای آتی ادامه خواهد یافت.

روند نزولی قیمت بیت کوین

اگر بیت کوین نتواند سطح مقاومت مثلث یا ۹۱۲۰ دلار را بشکند، احتمالا روند نزولی جدیدی را آغاز خواهد کرد. سطح حمایت اولیه در این روند، در حدود میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و پس از آن سطح ۸۸۰۰ دلار است.

نزدیک شدن به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و سطح ۸۸۰۰ دلار می تواند فشار فروش را زیاد کند. در روند نزولی ذکر شده، ممکن است قیمت به منطقه ۸۶۰۰ دلار یا ۸۵۴۰ دلار کاهش یابد. سطح حمایت بعدی نزدیک به ۸۴۰۰ دلار است.

شاخص های تکنیکال
میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) ساعتی: این میانگین متحرک به احتمال زیاد در منطقه صعودی شتاب خواهد گرفت.
شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی: در حال حاضر، این شاخص بالاتر از عدد ۵۰ است.
سطوح اصلی حمایت: ۸۸۰۰ و پس از آن ۸۵۴۰ دلار
سطوح اصلی مقاومت: ۹۰۵۰، ۹۱۲۰ و ۹۲۰۰ دلار

آخرین قیمت بیت کوین

Crypto Bitcoin / Dollar BTC/USD Chart Daily

“بیت کوین” به زبان ساده

پاسخ دادن