هاشمی:اگر بخواهیم مشکلات مردم حل می شود

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ما و پرستاران همه در یک تیم هستیم و قانونگذار باید در تصویب قوانین منابع مالی آن را در نظر بگیرد، گفت: دولت یازدهم نشان داد که اگر بخواهیم می‌توانیم مشکلات مردم را حل کنیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ بهمن ۹۵

سیدحسن هاشمی در مراسم بزرگداشت روز پرستار از نقش ارزنده پرستاران در تحقق اهداف طرح تحول سلامت قدردانی کرد و با اشاره به حضور پرستاران در کنار سایر پرسنل وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت اظهار داشت: ما و پرستاران همه در یک تیم هستیم.

وی در مورد گلایه‌های پرستاران از کمبودهای موجود گفت: اگرچه ما تمام تلاش خود را انجام دادیم تا مشکلات این قشر خدمتگزار حل شود، بخشی از این مشکلات حل نشده باقی مانده است؛ مشکلاتی که بخشی از آن مربوط به مشکلات دولت و بخشی دیگر مربوط به مشکلات مدیریت طرح تحول سلامت در قالب یک تیم بوده که نتوانستیم هماهنگ هم افزایی داشته باشیم.

هاشمی ابراز امیدواری کرد تا در فرصت باقی مانده بخشی از مشکلات پرستاران که بدون چشمداشت در این حوزه مشغول خدمت رسانی هستند حل شود.

وزیر بهداشت با اشاره به مطالبات وصول نشده پرستاران عنوان کرد: در نامه ای که از سراوان به دستم رسیده است، از آبان ۹۴ تاکنون کارانه‌های پرستاران در این شهر پرداخت نشده است.

به گزارش وزارت بهداشت – وی به مشکلات جامعه پرستاری به دلیل تعرفه گذاری‌ها بدون در نظر گرفتن منابع مالی از ۹ سال پیش اشاره کرد و گفت: قانونگذاران باید در تدوین قوانین، منابع مالی آن را نیز در نظر بگیرند تا منجر به بروز مشکلات نشود.

وزیر بهداشت در ادامه با تشکر از حمایت‌های دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، از وی خواست تا به مشکلات حوزه سلامت و از جمله پرستاران ورود کند.

هاشمی در پایان با ذکر دستاوردهای طرح تحول سلامت نسبت به سال‌های قبل و حل بسیاری از مشکلات مزمن شده سلامت کشور خاطرنشان کرد: این دولت نشان داد اگر بخواهیم مشکلات مردم را حل کنیم، می‌توانیم و دستاوردهای طرح تحول سلامت نشانه بارز آن است.

*تسنیم

 

پاسخ دادن