هدف بعدی ترامپ ابطال ویزای کاری

درست یک روز پس از آنکه تیم کوک مواضعش در مخالفت با قانون منع مهاجرت هفت کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا را عنوان کرد هدف بعدی دونالد ترامپ در همین زمینه کارگرانی هستند که توسط اپل و سایر کمپانی های حوزه تکنولوژی استخدام شده اند.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۲ بهمن ۹۵

در همین راستا گفته می شود سازمان ویزای ایالات متحده آمریکا دستوری اجرایی از سوی ریاست جمهوری دریافت کرده که طی آن صدور ویزای کاری خاص H-1B که در زمره مهاجران قرار نگرفته و توسط صدها هزار نیروی شرکت های تکنولوژی استفاده می شود، برای اغلب کشورها از جمله هند و چین هم ممنوع خواهد شد.

رئیس جمهور جدید آمریکا قصد دارد با این ترفند به ایجاد شغل در ایالات متحده کمک کند و اگر این بخش هم پیاده سازی شود، بدیهی است که رویکردهای کمپانی های بزرگ آمریکایی مانند مایکروسافت، گوگل، اپل و آمازون برای جذب استعداد از ملت های مختلف دستخوش تغییر خواهد شد.

رونوشت جدید ترامپ را مشاهده کرده و اذعان دارد ضمن رخداد یاد شده، ویزاهای کاری L-1 و E-2 و B1 نیز تحت شمول قرار خواهند گرفت.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که رویکرد دونالد ترامپ حذف نیروهای بی کیفیت و البته ارزان قیمت و جایگزینی آنها با متخصصین بیکار آمریکایی است.

*بلومبرگ

پاسخ دادن