چندین سال است که به مدد راه اندازی پویشی با عنوان «افطاری ساده»، سفره‏های افطاری ماه مبارک رمضان چه در خانواده‏ها و چه در مهمانی‏ها، به صورت ساده و بی‏ آلایش چیده می‏شود.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۶خرداد ۹۶

روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان در حالی سپری می‎شود که بازار اقلام مصرفی علاوه بر رکود با افزایش قیمت حبابی روبرو بود. بر همین اساس قیمت گوشت قرمز و مرغ به دلیل کاهش میزان کشتار دام و طیور و افزایش میزان تقاضای مردم، افزایش قابل توجهی داشت.

علاوه بر این برخی از اقلام پر مصرف ویژه ماه رمضان مانند زولبیا و بامیه و آش و حلیم هم با افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی قیمت روبرو شدند.

با این حال هزینه سفره افطاری در ماه مبارک رمضان برای یک خانواده چهار نفره که شامل اقلامی چون نان سنگک، چای، پنیر، خرما و سبزی خوردن است، به طور متوسط ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان می‌شود و اگر اقلام دیگری همچون زولبیا و بامیه، گردو، آش رشته یا حلیم به آن اضافه شود حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

علاوه بر این می‏توان به برخی اقلامی که به طور معمول سر سفره افطاری قرار می‏گیرد، اشاره کرد. نان، پنیر، چای، خرما و سبزی معمولا پایه ثابت سفره‏های افطاری هستند و اقلام دیگری مثل شیر، گردو، زولبیا و بامیه، حلیم و آش هم می‌تواند بر اساس سلیقه و البته سطح درآمد افراد در سفره افطاری قرار بگیرد.

بررسی‏های صورت گرفته از قیمت‌ این محصولات در شروع ماه رمضان، اکثرا تغییر قیمت چندانی در مقایسه با روزها و هفته‏های قبل پیدا نکرده‌اند.

در این میان انواع نان، ‌نان سنگک معمولا از مصرف بیشتری در ماه رمضان برخوردار است. نان سنگک ساده در نانوایی‏های سطح شهر یک هزار تومان عرضه می‌شود و سبزی خوردن به طور متوسط کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در مغازه‌های میوه‌ و تره‌بار قیمت دارد.

همچنین قیمت چای به طور متوسط کیلویی ۱۸ هزار تومان است و خرما که یکی از اقلام اصلی در سفره ماه رمضان است، کیلویی ۱۲ هزار تومان در سطح شهر فروخته می‌شود.

شیر که از دیگر اقلامی است که در ماه رمضان با افزایش تقاضا همراه می‌شود در بطری‌های یک لیتری به طور متوسط ۲ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد و شیر کیسه‌ای نیز یک هزار و ۷۰۰  تومان عرضه می‌شود. همچنین پنیر در بسته‌های ۴۰۰ گرمی به طور میانگین ۵ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

گفتنی است هر کیلو گردو که گران‏ترین خوراکی در سفره‏های افطاری است، به طور میانگین ۶۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

بر اساس اعلام رئیس اتحادیه کباب، حلیم و غذاهای سنتی تهران هر کیلوگرم حلیم و آش رشته ۱۲ هزار تومان قیمت دارد و هر کیلوگرم زولبیا و بامیه در قنادی‏های درجه یک کیلویی ۱۲ هزار تومان عرضه می‏شود.

در این میان قیمت‌های این اقلام، هزینه یک سفره افطاری مختصر برای یک خانواده ۴ نفره که شامل دو عدد نان سنگک، چای، پنیر، خرما و سبزی خوردن باشد به طور متوسط ۱۰ هزار  تا ۱۲ هزار تومان می‌شود.

علاوه بر این سفره افطاری که اقلام بیشتری را علاوه بر نان سنگک، چای، پنیر، خرما و سبزی خوردن داشته باشد و شامل اقلام دیگری همچون زولبیا و بامیه، گردو، آش رشته یا حلیم باشد برای یک خانواده چهار نفره بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

هزینه‏ های نجومی افطاری در رستوران

سال‏هاست که به دلیل کوچک‏تر شدن خانه‏ها و کمبود جا و مکان، برخی از مردم دیگر آنچنان که باید و شاید، تمایلی به برگزاری مهمانی‏های پرجمعیت ندارند و برخی دیگر نیز ترجیح می‏دهند برای حل این مشکل، مهمانی‏های افطار خود را در تالارها و رستوران‏های لوکس برگزار کنند.

گاهی اوقات نیز خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که افطار و شام را در خارج از منزل و یکی از رستوران‏های مجلل شهر تجربه کنند و خالی از لطف نیست که بدانید هزینه یک افطار و شام در رستوران‏ها و هتل‏های مجلل تهران چقدر تمام می‌شود.

به همین منظور در چند سال گذشته رستوران‌ها و تالارها نیز اقدام به برگزاری مراسم افطاری با منوهای مختلف کرده و از این قافله عقب نمانده‌اند.

هر نفر به طور میانگین در وعده افطار یک عدد نان بربری، دو عدد خرما، دو عدد زولبیا و بامیه، یک پرس آش یا حلیم، یک قالب کوچک پنیر یا کره، یک فنجان چای صرف می کند که سرجمع هزینه های یک وعده آن ۱۰ هزار تومان می شود ولی در برخی از رستوران‌ها برای افطاری هر نفر باید حدود ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار تومان هزینه کند. هزینه‏های سرسام آور برای افطار در رستوران‏ها و تالارها در حالی است که یک فرد روزه دار پس از صرف افطار نیز تنها یک پرس غذای ساده می‏تواند میل کند و رغبت چندانی به صرف انواع و اقسام غذاها را ندارد.

هزینه صرف یک افطاری و شام برای یک خانواده ۴ نفره در یک رستوران تقریبا ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان می‌شود که به طور تقریبی معادل نصف حقوق یک ماه یک کارمند است که می‌توان با نصف این مبلغ مهمانی بسیار مناسبی در منزل برگزار کرد.

یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد برای افطاری دادن در تالارها، در خوش‌بینانه‌ترین حالت برای سرو چای، نان و پنیر، زولبیا و بامیه و سوپ یا‌ آش در مناطق جنوبی تهران باید نفری ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان هزینه کرد اما همین رقم در مناطق میانی پایتخت به نفری ۴۰ هزار تومان می‌رسد که علاوه بر فهرست فوق اقلامی چون سبزی، مغز گردو و خرما نیز دارد. این هزینه‌ها جدا از هزینه سرو شام برای مهمانان در تالار است. معمولا میزبان برای این منظور تمام اقوام و دوستان را در یک شب برای افطاری دادن دعوت می‌کند.

برای افطاری دادن به این تعداد در تالاری در مناطق میانی پایتخت باید رقمی نزدیک به ۳ میلیون تومان هزینه کرد و اگر ساده‌ترین نوع غذا یعنی زرشک پلو با مرغ همراه دوغ و ماست را به این لیست اضافه کنیم میزبان باید ۳میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز بابت یک شام ساده هزینه کند. اگر هزینه میوه و شیرینی را هم اضافه کنید در مجموع و در خوش‌بینانه‌ترین حالت رقمی معادل ۵ میلیون تومان برای یک شب صرف می‌شود. این البته یک حساب و کتاب ساده برای مناطق متوسط شهری و شهرستان‌هاست.

بوفه افطار در یکی از رستوران‏های تهران برای هر نفر۵۰ هزارتومان است که در آن شله زرد، آش، عدسی، سوپ، سبزی، چای، قهوه، نان، پنیر، کره، عسل، زولبیا و بامیه، خرما، مربا، آبمیوه طبیعی (آب پرتقال، آب هندوانه، آب طالبی) به روزه داران عرضه می‏شود.

همچنین تنوع منویی و خدمات باعث شده تا منوی برخی از این رستوران‌ها و هتل‌ها، به سه بخش ویژه افطار، غذاهای اصلی و دیگر اقلام (نوشیدنی، دسر، میوه، سالاد و …) تقسیم شود. بر همین اساس، هزینه افطار و شام در هتل‏ها و تالارهای لوکس شمال تهران با تنوع ۲۲ قلم افطاری و ۲۱ قلم شام، رقمی معادل ۱۵۰ الی ۳۰۰ هزار تومان برای هر نفر در نظر گرفته شده است.

 

پاسخ دادن