هشدار، مراقب موج دوم کرونا باشید

خدمات رایگان سایپا برای پزشکان و پرستاران خط مقدم مقابله با کرونا

افزایش سفر های نوروزی و بازگشت مردم از شهرهای مختلف به شهرهای مبدا عامل اصلی بروز موج دوم کرونا در ایران است. پزشکان عفونی معتقدند ، مردم با جابجایی هایی که انجام می دهند ویروس را از شهری به شهر دیگر و از خانواده ای به خانواده های دیگر منتقل می کنند و به همین دلیل باید منتظر بروز موج دوم کرونا در کشور باشیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ فروردین ۹۹

افزایش مسافرت ‌های نوروزی دلیلی است برای افرایش آلودگی ویروس کرونا و باید برای مرحله دوم پیک کرونا آماده بود. داوود یادگاری دکتر فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت : تجربه چین نشان می‌دهد مردم باید همراهی کنند. در منزل ماندن پیک بیماری را کند می کند. وی گفت: میزان بستری افراد افت کرده، اما اگر مسافرت ها به همین منوال ادامه پیدا کند ، احتمال آلودگی بیشتر وجود دارد.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی، گفت : در بیمارستان‌ها برای مقابله ب پیک مرحله دوم شیوع کرونا آماده می‌شویم. یادگاری‌نیا  افزود: خود قرنطینگی در خانه تنها کافی نیست بلکه باید بهداشت هم رعایت شود. وی افزود: افراد آلوده باید اتاق جداگانه داشته باشند. این فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: کوچک ترین خطایی در مقابله با ویروس جبران نخواهد شد. بسیاری از افرادی که خود می‌دانند در معرض خطر هستند و رعایت هم می‌کنند، اما با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی به بیماری دچار می‌شوند. یادگاری نیا افزود: کمون بیماری، مرحله خطرناکی است و اگر رعایت نشود جان دیگران به خطر می اندازد. قدم اول رعایت فاصله‌ است. افرادی که مسن‌تر هستند یا زنان باردار بیشتر در معرض خطر بیماری هستند.

پاسخ دادن