هشدار؛ کلاهبرداری در بازار بیت کوین

یک کارشناس اقتصادی گفت: سودجویانی در بازار ارزهای دیجیتال پا به عرصه گذاشته‌اند که با کلاهبرداری «بیت کورن» را به جای «بیت کوین» به مردم می‌فروشند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۳ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از منیبان، یوسف کاووسی مدیرکل اسبق  ارزی بانک مرکزی و کارشناس مسائل اقتصادی، در خصوص کلاهبرداری‌های اخیر در حوزه ارز دیجیتال با عنوان فروش «بیت کورن» اظهار داشت: این روزها  قیمت بیت کوین به طرز عجیبی  رشد کرده و خریداران بدون آگاهی و شناخت سرمایه‌های خود را  وارد این بازار نگران کننده می‌کنند. بازار رمز ارزها به ویژه بیت کوین از سال ۲۰۰۸ همزمان با رکود اقتصادی در آمریکا نمایان شد.

وی ادامه داد: این بازار بدون هیچ متولی خاص و شناخته شده‌ای در حال ظهور بوده و شاهد رکوردهای قابل توجهی در این زمینه هستیم. متاسفانه طی یک سال گذشته انبوه سهامداران بازار سرمایه، بدون هیچ تحلیلی و براساس هیجان وارد این بازار شدند. دلیل ورود افراد به بازار رمز ارزها، عدم اعتماد مردم به بازارهای موازی نسبت به این بازار است.

کاووسی تصریح کرد: طی  چند روز گذشته  سودجویانی در بازار ارزهای دیجیتال پا به عرصه گذاشته‌اند که با کلاهبرداری «بیت کورن» را به جای «بیت کوین» به مردم می‌فروشند. قیمت این بیت کورن‌ها یک دلار  است و سوددهی بسیار پایینی دارد، حال آنکه نهادهای متولی مانند وزارت اقتصاد و بانک مرکزی باید به این موضوع به طور هوشمندانه ورود کنند. در حال حاضر بسیاری از افراد در صدد وارد کردن  دستگاه‌های ماینر جهت استخراج رمز ارز هستند.

پاسخ دادن