هشدار باران شدید‌ و آب‌گرفتگی معابر در ۷ استان

شروع بارش‌های فراگیر، نیمه‌سنگین و سراسری از فردا

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد: از فردا ۲۳ تیر تا ‌۲۷ تیر، بارش شدید باران همراه با وزش باد شدید، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، آب گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و انسداد موقت جاده‌ها در ۷ استان پیش‌بینی می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ تیر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، محمد اصغری با اشاره به هشدار هواشناسی، اظهار داشت: تشدید بارش‌های موسمی همراه با رشد ابرهای همرفتی از روز آینده‌ ‌۲۳ تیر تا یک‌شنبه ‌۲۷ تیر پیش‌بینی شده است. اثر این شرایط جوی،‌ بارش شدید باران و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و احتمال وقوع تگرگ، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، آب گرفتگی معابر، برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی و انسداد موقت جاده‌هاست. این شرایط جوی روز چهارشنبه ‌۲۳ تیر در استان‌های هرمزگان و گلستان، ‌جنوب‌‌ سیستان و بلوچستان و کرمان و ‌شمال‌ آذربایجان غربی، پیش‌بینی می‌شود.

اصغری ادامه داد: روز ‌پنج‌شنبه ۲۴ تیر نیز در استان‌های هرمزگان، گلستان، نیمه جنوبی‌ سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس و شمال آذربایجان غرب این شرایط جوی را خواهیم داشت و روز ‌جمعه ‌۲۵ تیر در استا‌ن‌های هرمزگان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گلستان، جنوب‌ سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس، شرایط جوی مذکور حاکم است.

وی اضافه کرد: روز شنبه  ۲۶تیر در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان،‌ سیستان و بلوچستان و فارس و روز یک‌شنبه  ۲۷ تیر در استان‌های فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب سیستان و بلوچستان، غرب و جنوب کرمان، شرایط جوی مذکور حاکم خواهد بود. در این راستا توصیه می‌شود اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با خطرات احتمالی، تقویت سازه‌های موقتی، احتیاط در صعود به ارتفاعات و احتیاط در چرای دام‌ها در مراتع مرتفع، در دستور کار باشد.

پاسخ دادن