هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره لغو فوری قرنطینه

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره لغو فوری قرنطینه

رئیس سازمان بهداشت جهانی: اگر کشورها خیلی سریع به رفع محدودیت ها متوسل شوند ، #کروناویروس می تواند زنده بماند و تأثیر اقتصادی حتی شدیدتر و طولانی تر شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، تدروس ادهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: تعجیل در لغو این تدابیر موجب سقوط «شدیدتر و ادامه‌دار» اقتصادی و افزایش شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا می‌شود.

وی افزود: همه ما از تبعات عمیق اجتماعی و اقتصادی این ویروس مطلع هستیم اما بهترین راه برای پایان دادن به محدودیت‌ها و کاهش تأثیرات اقتصادی آن، شکست دادن این ویروس است.

اگر کشورها خیلی سریع به رفع محدودیت ها متوسل شوند ، ویروس می تواند زنده بماند و تأثیر اقتصادی حتی شدیدتر و طولانی تر شود.

بنابراین ، تأمین مالی برای پاسخ به سلامتی یک سرمایه گذاری اساسی نه تنها در نجات زندگی بلکه در بهبود طولانی مدت اجتماعی و اقتصادی است.

سه منطقه اصلی برای تمرکز کشورها وجود دارد

اول ، ما از همه کشورها می خواهیم تا اطمینان حاصل کنند که اقدامات اصلی بهداشت عمومی از جمله بودجه یابی ، آزمایش ، ردیابی مخاطب ، جمع آوری داده ها و فعالیتهای ارتباطی و اطلاع رسانی تأمین می شود.

دوم ، ما همچنین از کشورها و شرکا می خواهیم تا پایه های سیستم های بهداشت را تقویت کنند. این بدان معناست که باید به کارکنان بهداشت حقوق و دستمزد خود پرداخت شود و امکانات درمانی برای خرید لوازم پزشکی ضروری به بودجه قابل اطمینان نیاز دارند.

سوم ، ما از همه کشورها می خواهیم موانع مالی را برای مراقبت از بین ببرند.

اگرقرنطینه مردم به تأخیر بیفتد یا از مراقبت خود جلوگیری کنند ، نه تنها به خود آسیب نمی رسانند ، بلکه کنترل همه گیر را سخت تر کرده و جامعه را در معرض خطر قرار می دهند.

چندین کشور بدون در نظر گرفتن بیمه ، شهروندی یا وضعیت اقامت شخص ، هزینه های کاربران را متوقف کرده و تست و مراقبت رایگان از COVID-19 را ارائه می دهند.

ما این اقدامات را تشویق می کنیم. این در یک بحران بی سابقه است ، که نیاز به پاسخ بی سابقه ای دارد.

تعلیق در هزینه های کاربر باید با اقداماتی برای جبران ارائه دهندگان از دست دادن درآمد حمایت شود.

دولت ها همچنین باید برای رفع موانع دسترسی ، استفاده از نقل و انتقالات نقدی به آسیب پذیرترین خانوارها را در نظر بگیرند.

این ممکن است برای پناهندگان ، آوارگان داخلی ، مهاجران و بی خانمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

این بیماری همه گیر نیز در مبارزه با سایر بیماری ها ، مانند فلج اطفال ، تأثیر دارد.

همانطور که می دانید در سالهای اخیر ما فلج اطفال را به آستانه ریشه کن کردن سوق داده ایم. این یک تلاش گسترده جهانی است که توسط Rotary ، با حمایت بسیاری از شرکای دیگر و با هدایت هزاران کارمند بهداشت آغاز شده است و کودکان را در برخی از مناطق بسیار دشوار و خطرناک واکسینه می کنند.

هم اکنون بسیاری از این کارکنان بهداشتی از پاسخ COVID-19 حمایت می کنند.

آنها در حال ردیابی مخاطبین ، یافتن موارد و ارائه اطلاعات بهداشت عمومی به جوامع هستند.

برای کاهش خطر افزایش انتقال COVID-19 ، هیئت نظارت بر فلج اطفال تصمیم سختی در مورد تعلیق واکسیناسیون خانه به خانه گرفته است و می داند که این ممکن است منجر به افزایش موارد فلج اطفال شود.

برای کاهش این خطر ، ما از کشورها حمایت خواهیم کرد تا ایمنی لازم برای همه بیماریهای قابل پیشگیری از واکسن را حفظ کنند.

WHO راهنمایی هایی را برای کشورها در مورد نحوه حفظ خدمات اساسی بهداشتی حتی در هنگام پاسخ به این بحران منتشر کرده است.

ابتکار جهانی ریشه کن کردن فلج اطفال در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که پس از انجام این کار ایمن ، کشورها می توانند برای شروع مجدد سریع برنامه های واکسیناسیون فلج اطفال حمایت کنند.

در حالی که ممکن است تمام انرژی ما روی COVID-19 متمرکز باشد ، تعهد ما برای ریشه کن کردن فلج اطفال غیرقابل تغییر است.

متأسفانه ، از زمان آغاز شیوع COVID-19 ، برخی از کشورها از افزایش خشونت خانگی خبر داده اند.

از آنجا که از مردم خواسته می شود در خانه بمانند ، احتمالاً خطر خشونت شریک زندگی صمیمی افزایش می یابد.

زنان در روابط ناهنجار نیز به احتمال زیاد در معرض خشونت قرار می گیرند ، زیرا اعضای خانواده وقت بیشتری را در تماس نزدیک می گذرانند و خانواده ها با استرس اضافی و ضررهای اقتصادی یا شغلی روبرو می شوند.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن