هشدار شورای شهر به گودهای پرخطر تهران

سالاری با اشاره به وجود گودهای پرخطر در تهران و اهمیت آن در سیستم مدیریت شهری، گفت: حدود ۳۷۵ گود پرخطر در تهران وجود دارد که تعداد قابل توجهی از آن‌ها از حالت خطر خارج شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر  تصریح کرد: ما نگران بودیم که وجود این گود‌ها به مردم خسارت و آسیب وارد کند به خاطر همین شهرداری مناطق ۲۲ گانه را ملزم کردیم تا اخطار‌های قانونی را به گود‌های پرخطر بدهند. افرادی که به اخطار‌های ما توجه نکردند باید این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهند و این گود‌ها را در اسرع وقت پر کنند.  اخیرا ۱۸ گود در ۲ ماه گذشته پر شده و اگر بهانه‌ای از سوی شهرداری هم وجود دارد لازم است برطرف شود تا این گود‌ها از حالت خطرناک بودن در بیایند، همچنین آن‌هایی که شروع به پر کردن گود‌ها هم نکردند شهرداری مکلف است که از محل ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، این گود‌ها را از آن حالت خارج کند.

وی تاکید کرد: با اینکه محل اعتبار شهرداری‌ها کم است، اما در رویارویی با حقوق عمومی ما وظیفه داریم که این موضوع را بررسی کنیم، البته برخی مناطق کارنامه بسیار خوبی از خود به جا گذاشته‌اند. بعضی از شهرداری‌ها متأسفانه به این رویکرد کمیسیون معماری و شهرسازی توجهی نداشتند، به همین دلیل ما در حال جمع بندی یک گزارشی از کارنامه تک تک مناطق هستیم که به زودی در صحن شورای شهر اعلام خواهیم کرد.

سالاری گفت: همچنین از شهردار تهران می‌خواهیم که با افرادی که به حقوق عمومی و شهروندی بی توجهی می‌کنند، برخورد قانونی داشته باشد.  مدیریت شهری قطعاً بین حقوق عامه و حقوق خصوصی، حقوق عامه را ترجیح می‌دهد، بنابراین صاحبان گود‌های رها شده در سطح مناطق ۲۲ گانه، این هشدار مدیریت شهری پنجم را جدی بگیرند و خودشان اقدامات لازم برای مقاوم سازی را انجام دهند.

پاسخ دادن