هشدار نسبت به کلاهبرداری تحت عنوان ستاد انتخاباتی

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا نسبت به کلاهبرداری برخی افراد سودجو با نام و اعتبار «کاندیدای ریاست جمهوری و ستاد انتخاباتی آنان» از هموطنان هشدار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی افزود: افراد سودجو با ساخت اکانت کاربری جعلی در پیام رسان واتساپ با نام کاندیداهای مختلف ریاست جمهوری و انتساب خود به ریاست و یا اعضای ستاد انتخابات کاندیدای ریاست جمهوری با کاربران تماس مجازی و آنلاین می گیرند. کلاهبرداران با طعمه های خود به عنوان «برنده شدن در قرعه کشی حامیان ستاد انتخاباتی» تماس می گیرند و با به دست آوردن اطلاعات کارت بانکی فریب خوردگان نسبت به برداشت از حساب آنان اقدام می کنند.

پاشایی افزود: با توجه به رصدهای صورت گرفته و گزارش های متعدد مردمی به این پلیس مشخص شده است در بعضی اوقات این افراد با استفاده از ترفندهای مختلف، مشخصات خانوادگی و حتی شماره حساب قربانیان را نیز به دست می‌آورند و با جلب اعتماد آنان کدهای تایید بانکی را نیز می‌گیرند و حساب آنان را خالی می کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن بیان اینکه علیه این مجرمان در این حوزه تشکیل پرونده داده شده است، از شناسایی و دستگیری یکی از متهمان با هویت معلوم در این خصوص خبر داد و از عموم مردم خواست در صورت فریب و یا برداشت وجه بدین شیوه از حساب بانکی آنان، ضمن طرح شکایت در مراجع قضایی و مراجعه به پلیس فتا نسبت به پیگیری شکوائیه خود اقدام کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب این گونه ترفندها را نخورند و با تنظیمات امنیتی روی پیام رسان ها و گوشی تلفن همراه خود ، دسترسی افراد غریبه را محدود کنند و همواره آگاه باشند که هیچ کدام از کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا از این طریق با کاربران تماس برقرار نخواهند کرد. هموطنان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مصادیق تخلفات سایبری انتخابات ۱۴۰۰ موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما درمیان بگذارید.

پاسخ دادن