همتی : در حال خروج از رکود هستیم

ادغام بانک‌های نظامی تا پایان آذر قطعی می‌شود
اقتصادبرتر

رئیس کل بانک مرکزی گفت: شاخص‌های ماهانه صنعت نشان می‌دهد که ما در حال خروج از رکود مقطعی هستیم.

تهران – اقتصاد برتر ۴ شهریور ۹۹

بگزارش رادیو اقتصاد، عبدالناصر همتی با بیان اینکه شاخص‌های ماهانه صنعت نشان می‌دهد که ما در حال خروج از رکود مقطعی هستیم، گفت: اگرچه به سبب شیوع ویروس کرونا رکودی برای اقتصاد کشور در ابتدای سال اتفاق افتاد، اما شاخص‌های نقطه به نقطه و ماهانه بخش صنعت نشان می‌دهد کشور در حال خروج از این رکود مقطعی است.

وی اظهار امیدواری کرد: با روندی که پیش می‌رود بتوانیم کارهای بهتری برای کشور انجام دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: شرایط کشور در طول دو سال گذشته به گونه ای بود که مورد تهاجم یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان قرار گرفت.

وی افزود: تحریم‌های ظالمانه ای که علیه ملت ایران و کشور برقرار شد، بی سابقه ترین تحریم و فشار اقتصادی بود. تبعا در این فشار اقتصادی بانک مرکزی به عنوان خط مقدم جنگ اقتصادی تمام تلاش خود را انجام داد تا بتواند این فشار حداکثری دشمن را خنثی و همچنین بتواند از بهم خوردن شاکله اقتصادی کشور جلوگیری کند.

همتی ادامه داد: به لطف خدا و به کمک همکاران در سیستم بانکی و بانک مرکزی توانستیم این دوره بسیار سخت را پشت سربگذاریم که جای بسی مباهات دارد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: از مقام معظم رهبری ممنون هستم چرا که همواره حمایت‌ها و راهنمایی هایشان سرلوحه کار همه در این نهاد پولی و بانکی بوده است.

وی افزود: معظم له در این شرایط سخت حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خوبی از بانک مرکزی داشته و دارند.

همتی گفت: اگر نبود حمایت‌ها و پشتیبانی ایشان، قطعا نمی توانستیم در این مسیر موفق باشیم.

پاسخ دادن