همتی: صدور چک‌های جدید از روز گذشته آغاز شد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: از روز گذشته به صورت اختیاری اقدام به آغاز صدور چک‌های جدید کرده‌ایم و این قول را به اعضای مجلس داده‌ایم که تا پایان سال از نظر اطلاع رسانی و اجرای قانون جدید چک، کارهایی که باید انجام شود را به مرحله نهایی برسانیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، عبدالناصر همتی روز یکشنبه با بیان اینکه مساله اصلاح قانون چک از جمله مسائلی بود که امسال مطرح شد، افزود: قانون اصلاح قانون چک دارای ابعاد مختلفی است، با توجه به فرصتی که بانک مرکزی و سیستم بانکی برای اجرای آن در اختیار داشتند اما زمان اجرای آن به طول انجامید و ایجاد زیرساخت های آن زمان بر بود. مجلس حق دارد که پیگیری کند به چه دلیل اجرای قانون جدید چک به موقع اجرا نشده است.  در چند وقت اخیر به دنبال اجرای قانون جدید چک بودیم، اما به دلیل اوج گیری کرونا، تصمیم ستاد کرونا بر این اساس بود که بخش هایی از اجرای آن را به تعویق بیندازیم اما اعلام کرده ایم که کارهای اصلی آن اجرا شده است.

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: از روز گذشته به صورت اختیاری اقدام به آغاز صدور چک های جدید کرده ایم و این قول را به اعضای مجلس داده ایم که تا پایان سال از نظر اطلاع رسانی و اجرای قانون جدید چک کارهایی که باید انجام شود را به مرحله نهایی برسانیم.  امیدواریم از ابتدای سال آینده مردم صدور چک را از طریق سیستم انجام دهند و در آن زمان دیگر چک های حامل را نخواهیم داشت تا شفافیت لازم در این زمینه به اجرا در آید.

پاسخ دادن