همتی: عمان شریکی راهبردی برای ایران است

سه نکته درباره اینتکس
اقتصاد برتر

با توجه به فرصت فراهم شده برای توسعه ظرفیت‌های همکاری‌ میان دو کشور ایران و عمان می‌توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت بهره گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۸ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با قیس بن محمد الیوسف وزیر صنعت و تجارت  عمان، این کشور را شریکی راهبردی برای ایران خواند و گفت: کشور عمان همواره شریکی راهبردی برای ایران بوده است، درصدد هستیم روابط تجاری مان را با عمان به عنوان یک شریک تجاری بیش از گذشته تعمیق بخشیم؛ لذا این سفر فرصتی است که با توجه به تحولات رخ داده در عرصه بین الملل، همکاری‌هایمان را بسط و گسترش دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی که به منظور انجام مذاکرات درخصوص مسائل بانکی و تجاری به عمان سفر کرده است با یادآوری اینکه دولت عمان به رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ کرده است، گفت: در حال حاضر فشار حداکثری آمریکا شکست خورده و ضروری است که مراودات تجاری با توجه به سابقه طولانی و تاریخی روابط میان دو کشور، بیش از پیش گسترش یابد. همچنین معتقدیم می‌توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت میان دو کشور بهره گرفت. وی برای تحقق این مهم پیشنهادات خود را به طرف عمانی ارائه کرد.

قیس بن محمد الیوسف وزیر صنعت و تجارت عمان نیز ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده از سوی رئیس کل بانک مرکزی و هیأت همراه، ‌تأکید کرد که این کشور تلاش خود را به منظور ایجاد و گسترش روابط تجاری با ایران به کار خواهد گرفت. در ادامه این جلسه، دو طرف در خصوص چگونگی به کارگیری راهکارها و ابزارهای مورد نیاز با مباحث عملیاتی مرتبط با گسترش همکاری‌های تجاری و بانکی به بحث و گفت‌وگو نشستند.

پاسخ دادن