همتی : مشکل جابجایی پول برای خرید واکسن حل شد

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در توئیتی نوشت، مشکل انتقال پول برای خرید واکسن حل شد و بزودی اقدام به خرید واکسن خواهیم کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ دی ۹۹

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: “در یکی از پست‌های قبلی ام تاکید کردم تحریم آمریکا و نیاز به اخذ موافقت اوفک، موجب شده است که مسأله خرید واکسن کرونا از کوواکس (covax) با مشکل وتأخیر روبرو شود.در این خصوص نکاتی را به اطلاع مردم عزیز می‌رسانم.

موافقت اولیه برای انتقال از حساب یک بانک (غیر از منابع بانک مرکزی در کره ) بامداد پنجشنبه دریافت شد و دستور پرداخت وجه را صادر کردیم. پیگیری‌های لازم در این زمینه بی وقفه ادامه دارد. بانک مرکزی ایران برای خرید واکسن کرونا در این مرحله ۲۰۰ میلیون یورو تخصیص داده است. در صورت نیاز، منابع بیشتری نیز تأمین خواهیم کرد. هماهنگی لازم را با وزارت بهداشت در این خصوص داریم و مردم عزیز مطمئن باشندکه خرید و انتقال واکسن کرونا در اسرع وقت انجام خواهد شد.

درکنار اقدام برای تخصیص ارز خرید واکسن کرونا، حمایت و پشتیبانی لازم، برای تامین ارز تجهیزات مورد نیاز خط تولید برای تولید داخلی واکسن را، با اولویت خاص،پیگیر هستیم.به همه تلاشگران این عرصه خسته نباشید میگویم.”

پاسخ دادن