همسر نتانیاهو دادگاهی شد

سارا نتانیاهو همسر نخست‌وزیر اسرائیل که به فساد متهم شده روز یکشنبه در دادگاه حاضر شد. سارا نتانیاهو متهم است به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار برای تهیه غذا از رستوران‌ها فاکتور جعلی ارائه داده در حالی که آشپز در خانه داشته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ مهر ۹۷

به گزارش رویترز، سارا نتانیاهو که به کلاهبرداری و سوءاستفاده از اعتماد متهم شده اگر در دادگاه محکوم شود تا ۵ سال زندان خواهد داشت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر اسرائیل که خود او نیز درگیر مجموعه‌ای از تحقیقات با موضوع فساد است، ادعاهای مطرح شده علیه همسرش را پوچ و بی‌اساس می‌داند.

سارا نتانیاهو ۵۹ ساله که به تندخویی شهرت دارد، پیش از این نیز بارها به دلیل سوء رفتارهایش مورد توجه رسانه‌های اسرائیل قرار گرفته بود. از جمله یک خبرنگار اسرائیلی ادعا کرده بود که خانم نتانیاهو همسرش را پس از یک مشاجرۀ خانوادگی از خودرو بیرون انداخته است.

در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز دادگاه بیت‌المقدس اعلام کرد که خانم نتانیاهو به کارکنان محل اقامت نخست‌ وزیر توهین کرده و با آنها رفتاری توام با خشونت داشته است.

بعید به نظر می‌رسد که پروندۀ قضایی اخیر خانم نتانیاهو مشکلاتی سیاسی برای همسرش به همراه داشته باشد زیرا بنا بر نظرسنجی‌ها نتانیاهو همچنان از موقعیت خوبی در میان افکار عمومی اسرائیل برخوردار است.

*مترجم-مریم رهنما

پاسخ دادن