همه‌ی ثروت پرسنل ارتش

همه‌ی ثروت پرسنل ارتش

۲۹ فروردین هرسال را به فرمان حضرت امام راحل (ره)، به نام روز ارتش نام‌گذاری کردند تا تجلیل از این خانواده بزرگ تأمین امنیت و آسایش در کشور هرگز فراموش نشود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ فروردین ۹۹

پرسنل سخت‌کوش، زحمتکش و منضبط ارتش همواره خدمت زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان یک افتخار در پرونده زندگی خویش ذخیره دارند و این عزتمندی و افتخار را با سینه‌ای صاف و سری بالا برای نسل‌های بعدی بازگو می‌کنند.

قریب به ۳۰ سال خدمت شبانه‌روزی، دوری از خانواده و مشقت‌هایی که در اماکن و مأموریت‌های نظامی اجتناب ناپذیرند از پرسنل و به‌ویژه از خانواده‌های صبور و همراه آنان اسطوره‌هایی می‌سازد که شاید توصیف ویژگی‌های آنان در این زمان نمی‌گنجد.

حراست از کیان نظام مقدس ایران اسلامی و حفظ مرزهای کشور در زمین و آسمان و دریا پس از انقلاب شکوهمند مردم، همواره مهم‌ترین دغدغه‌ی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و برای دستیابی به این مهم، بیش از ۴۶ هزار شهید تقدیم شجره طیبه انقلاب نموده است.

حضور مقتدرانه ارتش در عملیات‌های مختلف دفاع مقدس تا پایان جنگ تحمیلی هنوز در آسمان افتخارات کشور می‌درخشد، اما آنچه این بازوی قدرتمند کشور را در دهه‌های گذشته بیش از پیش در نظر جهانیان و البته در افکار عمومی کشور متمایز از ارتش پیش از انقلاب می‌نماید؛ تلاش در جهت خودکفایی ادوات رزمی و دفاعی است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با بهره‌گیری از دانش جوانان ایران اسلامی به دستاوردهای مختلفی دست پیدا کرده و توان دفاعی کشور را آن‌چنان تقویت کرده است که احدی از دشمنان این مرز و بوم حتی فکر یورش به آن را بر ذهن متبادر نمی‌سازد.

پرسنل ارتش در همه رده‌ها، با تلاش و مجاهدت‌های فراوان تنها با یک انگیزه الهی در همه امور پیش می‌روند و آن هم اتصال انقلاب اسلامی ایران به ظهور حضرت صاحب‌الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف است و راه دستیابی به این مهم را تنها در پیروی از ولایت مطلقه فقیه و خدمت خالصانه و صادقانه به ملت شریف ایران یافته‌اند.

ارتش با داشتن بدنه مردمی و با داشتن دعای خیر رهبر معظم انقلاب و آحاد مردم ایران زمین، خود را صاحب بیشترین ثروت و دارایی می‌داند و از این رو پرسنل ارتش همواره خود را در بحران‌ها کنار مردم می‌بینند و برای خدمت رسانی به آنان سر از پا نمی‌شناسند.

فرزندان پرسنل ارتش نیز که سال‌ها با مشقت‌های مختلف خدمت پدران خود از نزدیک آشنا هستند، همه تلاش خود را به کار می‌بندند تا به‌واسطه کسب علم و دانش و رسیدن به قله‌های رفیع افتخارات علمی؛ کمی از این مشقت‌ها را برای ایشان آسان نمایند.

فرزندانی که بیش از درک حضور پدر، با وجود فرشته‌ای مهربان و ایثارگر در خانه سختی دوری پدر و دشواری‌های زندگی نظامی را پشت سر می‌گذارند تا آن روز فرا برسد که مدال افتخارآفرینی خویش را به ساحت پدر و مادر تقدیم کنند.

آری همه ثروت پرسنل فداکار ارتش جمهوری اسلامی ایران با همه‌ی گستردگی‌اش خلاصه می‌شود در رضایت حضرت ولی عصر عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف، شادی رهبر معظم انقلاب؛ دعای خیر مردم ایران اسلامی و تقدیم نسلی متعهدتر از گذشته به آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدای گلگون‌کفن این مرز و بوم.

🌹روز ارتش گرامی باد🌹

*عقیل توحیدیان

پاسخ دادن