همکاری با کشورهای همسایه، فرصتی برای ارتقای ترانزیت کشور

به زودی از ترمز ملی واگن‌های باری رونمایی می‌شود

 معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کزد: تقاضای بین‌المللی ایران در بخش راه‌آهن مناسب نبوده و باید به‌روزرسانی شود؛ دولت سیزدهم اولویت همکاری را با کشورهای همسایه قرار داده که فرصت ترانزیتی خوبی برای کشور ایجاد می‌کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، سید میعاد صالحی امروز (سه‌شنبه) در مراسم  ورود ناوگان ریلی جدید به حوزه حمل ونقل که در ایستگاه راه‌آهن تهران برگزار شد، افزود: مسیر ایران برای تردد کالا میان شرق و غرب و از چین به اروپا یکی از بهترین مسیرها است و اهمیت ترانزیت ریلی ایجاب می‌کند که در این زمینه حلقه‌های مفقوده کریدوری را به یکدیگر متصل کنیم. صنعت ریلی کشورمان با نقطه مطلوب در حمل‌و نقل ریلی فاصله زیادی دارد و برای جبران عقب‌ماندگی‌ها تلاش زیادی باید انجام داد.

وی ادامه‌داد: زمانی که شرکت راه‌آهن را تحویل گرفتم، فقط ۵۰۰ دستگاه لوکوموتیو فعال در شبکه ریلی تردد می‌کرد، درحالی‌که کل لوکوموتیوهای موجود در کشور ۹۵۰ دستگاه است و حدود ۲۰۰ دستگاه در سه سال اخیر زمین‌گیر شده است. نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ دستگاه لوکوموتیو در سال جاری زمین‌گیر شده، این در حالی است که ۱۵ هزار کیلومتر خط ریلی در کشور داریم که تعداد بیشتری لوکوموتیو نیاز دارد.

صالحی با اشاره به اولویت قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر دستیابی به ۲۰ درصد سهم ریل از مسافر و ۳۰ درصد از بار، گفت: با این اولویت‌بندی قانون برنامه ششم فاصله زیادی داریم و توسعه حمل ریلی که مسیر مهمی برای جهش اقتصادی است، نیاز به اعتبارات و زمان بیشتری دارد. اکنون متوسط سن لوکوموتیوهای مسافری ما کمتر از ۱۰ سال و باری بالای ۳۰ سال است که اگر بازسازی نشود، تخریب مضاعف رخ می‌دهد. راه‌آهن ۲ هزار میلیارد تومان به تعمیرکاران لوکوموتیو بدهی و سه هزار میلیارد تومان کمبود اعتبار برای بازسازی خطوط ریلی دارد.

معاون وزیر راه وشهرسازی به موضوع اهمیت ایمنی در خطوط سیر مسافری اشاره کرد و گفت: در هفت ماهه امسال هفته‌ای بیش از ۱.۵ سانحه خروج از خط داشته‌ایم. همچنین از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه به‌طور متوسط ماهی پنج لوکوموتیو از مسیر خارج می‌شد، در حالی‌ که ایمنی خط قرمز دولت سیزدهم در حمل و نقل ریلی است.

معاون وزیر راه وشهرسازی از برنامه دولت برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت ریلی خبر داد و اظهار داشت:  رجا به صورت غیرکارشناسی از راه‌آهن جدا شد، در هشت تا ۱۰ سال اخیر نسبت به رقبایمان عقب‌ماندگی بسیاری داریم. تقاضاهای بین‌المللی ما در بخش راه‌آهن مناسب نبوده که باید به‌روز رسانی شود.

پاسخ دادن