هند تلفن همراه هوشمند ۵۴ دلاری می‌سازد

شرکت هندی «جئو» که بزرگترین شرکت ساخت تلفن همراه در این کشور است، تصمیم دارد به همراه دیگر سازندگان محلی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند بسازد که هر دستگاه آن تنها ۵۴ دلار قیمت دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، تلفن همراه هندی که قرار است شرکت جیو بسازد با سیستم عامل آندروید کار می‌کند و این شرکت پیش‌بینی می‌کند ۳۵۰ میلیون دستگاه از آن را بفروشد؛ موضوعی که این شرکت به یکی از موفق‌ترین شرکت‌های سازنده تلفن همراه جهان مبدل می‌کند.

هنوز درباره مشخصات این تلفن همراه اطلاعات دقیقی منتشر نشده ولی به نظر می‌رسد که قیمت اندک آن، مهم‌ترین مزیتش باشد، به ویژه اینکه قیمت محصولات شرکت‌های دیگر بسیار بالاتر از این تلفن هندی است و برای مثال قیمت یک دستگاه آیفون پرو ۱۲ که در روزهای آینده رونمایی خواهد شد، بیش از ۱۰۰۰ دلار پیش‌بینی شده است.

به گزارش بلومبرگ تنها دو شرکت سامسونگ و هووای توانسته‌اند از مرز فروش ۲۰۰ میلیون تلفن همراه در سال عبور کنند و فروش ۳۵۰ میلیون دستگاه تلفن جیو، این شرکت را در صدر فهرست فروشندگان قرار خواهد داد.

گوگل هم اقدام به خرید ۷٫۷ درصد سهام این شرکت به مبلغ ۴٫۵ میلیارد دلار کرد تا پس از فیسبوک دومین شرکت آمریکایی باشد که مقداری از سهام این شرکت هندی را می‌خرد. این دو شرکت که به سرمایه‌گذاران اصلی شرکت جیو تبدیل شده‌اند، متعهد شدند بیش از ۲۰ میلیارد دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کنند.

پاسخ دادن