هواپیمای چکاوک به نیروی دریایی پیوست

هواپیمای چکاوک به نیروی دریایی پیوست

با حضور فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی مراسم رونمایی و الحاق سه فروند هواپیمای فوق سبک اطلاعاتی و آموزشی چکاوک به هوادریای نداجا در بندرعباس برگزار شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، با دستور امیردریادار حسین خانزادی عملیات الحاق سه فروند هواپیمای فوق‌سبک چکاوک به‌عنوان دستاوردهای جدید حوزه دفاعی کشور به هوادریای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس برگزار شد.

این هواپیمای فوق‌سبک که توسط یک شرکت دانش‌بنیان داخلی طراحی و تولید شده قادر است تا ارتفاع ۱۴هزارپایی از سطح دریا به‌مدت ۴ و نیم ساعت و با سرعت ۲۸۰ کیلومتر پرواز کند.

چکاوک هواپیمای فوق‌سبکی دونفره بوده و یک موتور دارد، ساخت این هواپیمای فوق‌سبک در داخل موجب شده هزینه‌های ارزی مربوط به تعمیر و نگهداری و ساخت این محصول در یک دوره پنج‌ساله نسبت به مشابه خارجی ۲ و نیم برابر کاهش یافته است.

صبح سه‌شنبه با حضور امیردریادار حسین خانزادی سه فروند هواپیمای فوق سبک اطلاعاتی- آموزشی چکاوک در پایگاه یکم هوادریایی بندرعباس رونمایی و به ناوگان هوایی نداجا الحاق شد.

هواپیمای اطلاعاتی – آموزشی چکاوک قادر به پرواز در ارتفاع ۱۴ هزار پایی از سطح دریا و پرواز مدوام به مدت ۴ساعت و ۳۰دقیقه را دارد.

قیمت ساخت این هواپیما که توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی و ساخته شده، ۱۹۵ هزار یورو است , با توجه به ارائه خدمات پس از فروش و تعمیر و نگهداری، از خروج ۳۹۰ هزار یورو ارز کشور جلوگیری می‌کند.

پاسخ دادن