هوای مازندران سرد و بارانی می شود

رئیس گروه پیش بینی و پیش آگاهی هواشناسی مازندران گفت که با ورود سامانه جدید بارشی، هوای مازندران از فردا (دوشنبه) با کاهش هشت درجه ای دما، تا پایان هفته بارانی می شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ مهر ۹۶

عباس بسطامی روز یکشنبه  افزود: تصاویر ماهواره های هواشناسی نشان می دهد که سامانه بارشی از بعد از ظهر دوشنبه (فردا) وارد استان می شود و مردم استان تا عصر سه شنبه شاهد هوای ابری همراه با رگبار ، رعد و برق و بارش پراکنده خواهند بود.

وی گفت که در این مدت کاهش محسوس دمای هوا همراه با وزش نسبتا شدید باد برای تمامی مناطق استان پیش بینی می شود .
بسطامی با اشاره به وضعیت نیمه ابری استان در روز چهارشنبه ، اظهار داشت : از اواخر روز چهارشنبه سامانه بارشی در مناطق شرقی و مرکزی تشدید می شود که نتیجه آن افزایش بارندگی و کاهش دما است که تا عصر پنجشنبه ادامه خواهد یافت .
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی مازندران افزود : برای روز پنجشنبه تا جمعه هم در مناطق غرب استان مازندران آسمانی ابری همراه با بارش های پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود .
وی بیان کرد : به طور میانگین دمای هوا از روز دوشنبه تا پایان هفته بین ۵ تا ۸ درجه کاهش می یابد و بیشینه دما از ۳۴ درجه در روز جاری به ۲۵ تا ۲۷ درجه در روزهای پایانی هفته کاهش خواهد یافت .

بسطامی وضعیت دریای خزر را هم در این مدت مواج پیش بینی کرد.
وی گفت که سامانه بارشی از اواخر روز جمعه و اوایل شنبه از استان خارج می شود و شهروندان بتدریج شاهد آسمانی صاف همراه با افزایش دما خواهند بود.
هم اکنون آلاشت با دمای هوای ۲۲ درجه بالای صفر خنک ترین و گلوگاه با ۳۳ درجه سانتیگراد گرم ترین نفاط استان مازندران هستند .
دمای هوای ساری نیز هم اکنون ۳۰ درجه بالای صفر است .

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳ مهرماه)، صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۱ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین آسمان تهران در روز سه‌شنبه (۳ مهرماه) کمی ابری، گاهی با وزش باد، اوایل شب با افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۲۹ و ۱۸ درجه سانتیگراد همراه خواهد بود.

پاسخ دادن