هوش مصنوعی رقیب جدی اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

هوش مصنوعی رقیب جدی اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

ظهور هوش مصنوعی و حرفه‌ای‌تر و واقعی‌تر شدن هر روزه‌ی آن در ساخت مدل‌های مجازی به رقیبی جدی برای اینفلوئنسرهای لوس و گران اینستاگرامی بدل شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ظهور هوش مصنوعی و حرفه‌ای‌تر و واقعی‌تر شدن هر روزه‌ی آن در ساخت مدل‌های مجازی به رقیبی جدی برای اینفلوئنسرهای لوس و گران اینستاگرامی بدل شده است. هوش مصنوعی و طراحی‌های کامپیوتری تا حدی پیشرفت کرده که تشخیص انسان واقعی از طراحی کامپیوتری را بسیار مشکل کرده است.

در جدیدترین نمونه مدل ژاپنی Imma که طراحی بسیار شبیه به انسان واقعی دارد و واقعاً تشخیص آن از یک انسان واقعی دشوار است، طی مدت کوتاهی موفق شده بیش از ۳۰۰هزار فالوئر جذب صفحه اینستاگرامش کند. «ایما» در زبان ژاپنی به معنی «حالا» می‌باشد و در واقع هم موفق شده تحول عظیمی در دنیای کسب‌و‌کار و تبلیغات ایجاد کند و در اینستاگرام طوفانی به پا کرده است!

حضور ربات‌های تحت فرمان هوش مصنوعی را تقریباً در تمامی حوزه‌ها می‌توان مشاهده کرد. این مدل‌ها حتی جایگاه اینفلوئنسرهای اینستاگرامی را نیز به خطر انداخته‌اند.

Imma model یک فشن مدل مجازی از تولیدات شرکت کامپیوتری ژاپنی ModelingCafe است که توانسته در همین ابتدای کار اسپانسرهای بزرگی نظیر شرکت پورشه را به خود جذب کند.

او دقیقاً مانند یک مدل واقعی به نظر می‌رسد و حتی در اینستاگرام و توییتر هم صفحه شخصی دارد که توسط هوش مصنوعی کنترل شده و به کسب سود هر چه بیشتر این مدل و سازندگانش و همچنین شرکت‌های طرف قرارداد با او کمک می‌کند.

هر یک از عکس‌های ایما توسط جابه‌جا کردن سر سه‌بعدی طراحی‌شده او روی یک بدن متحرک (لایو-اکشن: به نوعی تصویربرداری گفته می‌شود که یک انسان (یا حیوان متناسب با موقعیت) با پوشیدن لباس مخصوص حرکات را اجرا می‌کند تا تصاویر کامپیوتری واقعی‌تر به نظر برسند) و گذاشتن آن روی تصویر پس‌زمینه ساخته می‌شود. با این حال کمی دشوار است که همه چیز او، از موهای صورتی‌اش گرفته تا پوست صورتش را واقعی در نظر نگیریم!

کارشناسان هوش مصنوعی علاوه بر ویژگی‌هایی نظیر پیر نشدن و کاملاً مطیع بودن فشن مدل‌های رباتیک، قیمت ارزان‌تر آن‌ها نسبت به اینفلوئنسرهای انسانی در کنار قابل تنظیم و اصلاح بودن آن‌ها مطابق با سلیقه‌ی طرفداران و اسپانسرها را از مهم‌ترین مزایای اینفلوئنسرهای تحت فرمان هوش مصنوعی عنوان می‌کنند.

ترجمه: مریم صدیقی

پاسخ دادن