هیلاری کلینتون: رژیم تحریم‌ها علیه ایران فروپاشیده

وزیر خارجه پیشین آمریکا  نوشت : ترامپ خیلی راحت توافق برجام را برهم زد و همان‌گونه که انتظار داشتیم اکنون سانتریفیوژ‌های ایرانی می‌چرخند؛ رژیم تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از هم پاشیده و تهران در حال تقویت روابط خود با پکن است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر  ، کلینتون  از گزینه‌های احتمالی حاضر در دولت آینده جو بایدن با انتشار یادداشتی طولانی با عنوان بازاندیشی امنیت ملی در فارِن‌افرز، مخاطرات پیش‌روی امنیت ملی آمریکا و چگونگی مواجه با آن‌ها را بررسی کرده است.

وی نوشت: امسال سالِ اعتراض‌ها و شیوع کرونا بود و مردم آمریکا همچنان به پرسش‌های همیشگی درباره عدالت نژادی، نابرابری اقتصادی، توزیع نامتوازن کمک‌های بهداشتی می‌پردازند، اما وضعیت و بحران کنونی، پرسش‌ها درباره اولویت‌های امنیت ملی آمریکا را هم پیش روی ما قرار می‌دهد.

آمریکا به شکل خطرناکی برای مقابله با طیفی از تهدید‌های جدید ناآماده است؛ از بیماری‌های همه‌گیر احتمالی و تشدید بحران اقلیمی تا تهدید‌های چندوجهی چین و روسیه.

به‌ روز کردن توانمندی‌های دفاعی، تحکیم پایه‌ها و مبانی قدرت ملی از طریق حمایت از نوآوری‌های بومی و تقویت صنایع راهبردی و زنجیره‌های تامین (کالا)، راهکار‌های اصلی کلینتون برای مقابله با تهدید‌های امنیت ملی آمریکا است.

وزیر خارجه پیشین آمریکا در بخشی از یادداشت خود با انتقاد از سیاست خارجی دولت ترامپ و با ادعای اینکه توانایی دولت اوباما در ائتلاف‌سازی علیه ایران و تحریم‌های بین‌المللی، تهران را مجبور به آمدن به پای میز مذاکره کرده، نوشت:

ترامپ خیلی راحت توافق برجام را برهم زد و همان‌گونه که انتظار داشتیم اکنون سانتریفیوژ‌های ایرانی می‌چرخند؛ رژیم تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از هم پاشیده و تهران در حال تقویت روابط خود با پکن است.

پاسخ دادن