واردات ۴ میلیون تن کالای اساسی در ۱۰ ماهه ۹۹

اقتصاد برتر

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران از واردات چهار میلیون تن کالای اساسی به کشور در ۱۰ ماهِه امسال خبر داد و گفت: انتظار می‎رود تا پایان سال هم ۴۰۰ هزارتن روغن به همراه سایر کالاها برای ذخایر استراتژیک وارد ‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۲ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، امیر طالبی گفت: ۱۹۴ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی از آغازِ سال تا پایان دی‌ماه برای تأمین ذخایر استراتژیک کشور، در بنادر ایران پهلوگرفته و تخلیه شده اند. طالبی میزان واردات کالاهای اساسی به کشور را در این مدت چهار میلیون تن اعلام کرد که این کالاها از بنادر جنوبی و شمالی به کشور وارد شده که سهم بندر امام از سایر بنادر بیشتر است.

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران خاطر نشان کرد: سهم بندر امام در ورود کالا به کشور ۴۵ درصد، بندرعباس ۳۱ درصد و چابهار ۱۷ درصد است و مابقی از بنادر شمالی وارد شده است. واردات کالاهای اساسی در شرایط سخت تحریم و شیوع ویروس کرونا از ثبت سفارس، خرید و حمل و تخلیه و بارگیری و انبارداری برای تنظیم بازار و تأمین ذخایر استراتژیک انجام شده و اکنون به لحاظ تأمین و موجودی در شرایط مطلوبی قرار داریم.

پاسخ دادن