واشنگتن در مقابل ملت عراق

واشنگتن در مقابل ملت عراق

یک سیاستمدار عراقی می گوید ” نیروهای آمریکایی درحال آموزش دادن به نیروهای عراقیِ مناطق اهل سنت هستند تا آنان را در مقابل نیروهای حشد الشعبی تقویت کرده و سازماندهی کنند. “

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از iuvmpress، یک سیاستمدار عراقی می گوید ” نیروهای آمریکایی درحال آموزش دادن به نیروهای عراقیِ مناطق اهل سنت هستند تا آنان را در مقابل نیروهای حشد الشعبی تقویت کرده و سازماندهی کنند. ”

عزه الشبندار گفت : ” نیروهای آمریکایی در پایگاه های الحبانیه و البغدادیه در غرب عراق در حال آموزش حدود ۴۰۰۰ نفر از نیروهای عراقی اهل سنت هستند.

وی خاطرنشان کرد: این گروه شبیه به نیروی بیداری است که در پایان سال ۲۰۰۷ برای مقابله با القاعده تشکیل شده بود ، نیروهای آمریکایی برای تشکیل این گروه نظامی از چهار قبیله اهل سنت استان الانبار درحال جذب نیرو هستند.

الشبندر ، سیاستمدار شیعه که بسیار مورد انتقاد نیروهای شیعه مرتبط با ایران است ، گفت: قبیله هایی که این گروه را تشکیل می دهند قبیله های البوفهد والبوعلوان والمحامده والبونمر می باشند.

طبق گزارشهای دریافتی ، به داوطلبان این گروه دستمزدهایی تا ۳۰۰۰ دلار داده می شود که بیش از دو برابر حقوق افسران ارتش عراق است.

پاسخ دادن