واعظی : در روزهای پایانی تحریم قرار داریم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت:‌ شواهد و علایم نشان می‌دهد در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم و باید تاکید کنم در ماه‌های آینده وضع به مراتب بهتر خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر ۱۸ مرداد ۹۹

محمود واعظی در حاشیه آئین رسمی توقف ساخت و خروج پراید از خط تولید و رونمایی رسمی از محصول جدید گروه خودرو سازی سایپا و آغاز تولید انبوه دو محصول فیس لیفت ساینا و کوئیک، گفت : اگر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را در نظر بگیریم، در صنعت خودروسازی کشور بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشغول کار هستند و از سویی دیگر نزدیک به ۵۰ حلقه رشته فعالیت اعم از فولاد، پتروشیمی و شیشه به صنعت خودروسازی مرتبط است. واعظی گفت: امروز بواسطه تلاش مدیران،‌ مهندسان و کارگران، آرامش خوبی در گروه‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو برقرار است، وی تصریح کرد: خوشبختانه باوجود شرایط تحریم و شیوع بیماری کرونا و مشکلات ارزی در ماه‌های گذشته، گزارش‌های امید بخشی در این بخش دیده می‌شود. واعظی گفت : طبق گزارش وزارت صمت به دولت، امسال تولید خودرو ۱۹ درصد و تولید وانت ‌بار بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است و این رشد با همت و اراده مدیران، مهندسان و کارگران حاصل شده است. رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید پژوهش اولویت اول صنعت خودروسازی و قطعه‌ سازی کشور باشد، گفت: تا زمانی که به کیفیت و توسعه توجه نشود، هرچقدر هم تولید داشته باشیم، در واقع در حال کپی سازی هستیم؛ زمانی می‌توانیم خودرو ساز حرفه‌ای شویم که به تحقیق و پژوهش توجه داشته باشیم و باید ضمن استفاده از دستاورد دیگران، فضای مناسب را در اختیار محققان و دانشمندان داخلی قرار دهیم. رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه ۲۵ درصد ارز بری برای تولید خودرو طراحی شده داخلی، زیاد است، گفت : می‌توانیم با استفاده از توان داخلی و همت و اراده تلاشگران در کوتاه مدت این رقم را به حداقل کاهش دهیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه باید به مردم قول بدهیم که با خروج پراید از خط تولید،‌ خودرویی با کیفیت بهتر و ایمنی بیشتر به آنان ارائه کنیم، گفت: ایران خودرو و سایپا باید همیشه در محصولات خود یک خودروی مردمی که قیمت آن برای طبقه متوسط به پایین قابل تحمل باشد، داشته باشند. وی با بیان انکه باید تولید افزایش یابد تا بازار اشباع شود، اظهارداشت: الان بیشتر سود به جیب دلالان می‌رود و فشار روی خودروساز و قطعه‌ساز است؛ معتقدیم هم خودرو ساز و قطعه ساز باید سود ببرند و هم مصرف کننده دچار خسارت نشود. رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به ضرورت و اهمیت صادرات خودرو، تاکید کرد: تا زمانی که صنعت خودروسازی کشور، صادرکننده نباشد، کیفیت محصولات بالا نخواهد رفت و باید با استفاده از بازار‌های منطقه و همسایه‌ها باید صادرات را رونق دهیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت : با رفع تحریم‌ها ممکن است واردات برای خودروساز و قطعه ‌ساز سودآوری به همراه داشته باشد، اما مدیران نباید این دوره سخت را فراموش کنند و باید با تمام قوت، ساخت داخل را جلو ببرند و خودروسازان ما نباید هیچ‌ وقت از خودرویی که می‌سازند راضی باشند و همیشه باید به فکر ارتقاء کیفیت آن باشند.

پاسخ دادن