واژگونی یک شناور لندینگ کرافت در نزدیکی جزیره لارک

یک فروند شناور لندینگ کرافت در ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک واژگون وتلاش برای نجات جان ۷ سرنشین این شناور توسط تیم‎های جستجو و نجات دریایی درمنطقه ادامه دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۶ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، اسماعیل مکی زاده معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح جزئیات این حادثه گفت : ساعت ۱۸:۳۰ روزگذشته  ۵دی ماه پیامی مبنی بر آبگرفتگی یک فروند شناور لندینگ کرافت در موقعیت جنوب شرق جزیره لارک از رله رادیویی کشتی عبوری درتنگه هرمز به مرکز جستجو ونجات دریایی استان مخابره شد. بلافاصله پس از وصول پیام، شناور ناجی ۱۲ از جزیره قشم به موقعیت اعزام ‌و هماهنگی لازم برابر طرح استانی جستجو و نجات دریایی با عوامل مرتبط از جمله ندسا، نداجا و دریابانی استان و شناورهای عبوری در منطقه تنگه هرمز جهت پایش دریایی و هوایی منطقه صورت گرفت  .

مکی زاده اظهارداشت :  با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و تاریکی هوا عملیات آغاز و از سحرگاه امروز ۶  دی‎ماه جستجو و نجات دریایی با کمیت و کیفیت بیشتری ادامه یافت. مقارن با ساعت ۱۵:۳۰روز جاری و در  ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک شناور  مذکور به حالت واژگون توسط ناجی ۱۲  و در موقعیت حدوداً ۱۶ مایلی جنوب غربی کوهستک و ۹ مایلی شمال شرقی هرمز پیدا شد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان  بابیان اینکه  عملیات جستجو ونجات برای یافتن ۷نفر از خدمه این شناور  ادامه دارد اظهارداشت : با بسیج تمام امکانات و  نیروها و همچنین با اطلاع رسانی به شناورهای عبوری و مراکز جستجو و نجات دریایی کشورهای  عمان، امارات متحده عربی و پاکستان در تلاش هستیم تا افراد مفقود شده را پیدا  کنیم.

پاسخ دادن