واکسن کرونا از انتقال ویروس جلوگیری نمی‌کند!

رابرت مالون، محقق آمریکایی، زیست‌شناس مولکولی، اپیدمیولوژیست، متخصص بیماری‌های عفونی و مخترع فناوری mRNA با اظهار تعجب از هماهنگی بی‌سابقه بین دولت، سازمان بهداشت جهانی، رسانه‌های تأثیرگذار، صنایع داروسازی و فناوری در راستای تشویق برای تزریق واکسن انتقاد می‌کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر ، وی با اشاره به سابقۀ همکاری طولانی‌اش با صنایع داروسازی، توصیه می‌کند هرگز نباید این حقیقت را نادیده بگیرید که برای شرکت‌های داروسازی همیشه منافع تجاری خودشان در درجۀ اول اهمیت قرار دارد.

این نظریه که صنعت داروسازی ایالات متحده مستقل از دولت عمل می‌کند کاملاً غیرقابل‌دفاع است.

ایدۀ واکسیناسیون جهانی باتوجه به آمارها و اطلاعاتی که ما در دست داریم، ایدۀ خوبی نیست. آمار عوارض و بی‌خطر بودن واکسن کاملاً غیرقابل‌استناد است. این اطلاعات براساس سیستم گزارش داوطلبانه جمع‌آوری شده است که باتوجه به این موضوع کاملاً مشخص می‌شود که نمی‌توان به این اطلاعات که مبنای علمی ضعیفی دارند استناد کرد و این اطلاعات آن سطح از جزئیات تحلیلی موردنظر دانشمندان را دربرنمی‌گیرد.
مراجع نظارتی در طول این همه‌گیری عملکرد ضعیفی داشته‌اند. این مراجع بر داده‌های صاحبان شرکت‌ها تکیه کرده‌اند و بزرگترین مشکل همین است.
در ماجرای فایزر هیچ سخت‌گیری و شفافیتی دیده نمی‌شود.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده وظیفۀ بازبینی واکسن‌های متداول را بر عهده دارد اما در مورد ژن‌درمانی این‌گونه نیست. مالون تأیید می‌کند که داروی ژن‌درمانی در قالب واکسن تولید شده است.
ناظران محصولات ژن‌درمانی را همچون واکسن‌های متداول و قدیمی مورد بازبینی قرار داده‌اند و اگر از داروسازی چیزی بدانید، متوجه خواهید شد که عمل بازبینی داروهای ژن‌درمانی مستلزم توصیف بسیار دقیق کیفیت، خلوص و … مادۀ موجود در سرنگ می‌باشد. اما در این مورد، ناظران چنین کاری را انجام ندادند. بنابراین ما هیچ‌گونه اطلاعاتی از میزان پروتئین اسپایک، چگونگی توزیع و مدت‌زمان دوام آن نداریم. ما حتی از اهداف واکسن اطلاع نداریم. نمی‌دانیم کدام سلول‌ها را آلوده یا عفونی می‌کند.
از نظر متخصصی چون مالون داده‌هایی که وجود دارند، برای این طراحی شده‌اند که پاسخی را که شرکت‌های داروسازی دوست دارند در اختیار مردم قرار دهند، نه پاسخ علمی دقیق و شفافی که موردنیاز جهانیان است.
تنها توضیح منطقی برای این شرایط که به دلیل جهانی بودن موضوع درک آن ممکن است دشوار به‌نظر برسد، این است که ناظران، پیش‌زمینه و دانش کافی برای درک داده‌های ارائه‌شده و نقایص آن را نداشته‌اند.

پاسخ دادن