واکسن کرونا با چه قیمتی به ایران می‌ آید؟

رئیس کانون انجمن‌های صنفی تکنسین‌های دارویی گفت: هنوز قیمت  واکسن کرونا برای ایرانی‌ها مشخص نیست. اما گویا دولت برای واردات این واکسن در حال مذاکره است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، سه روز گذشته بود که چین و آمریکا از موفقیت‌آمیز بودن ساخت واکسن کرونا خبر دادند. بر اساس اعلام شرکت فایرز آمریکا « این واکسن در بیش از ۹۰ درصد موارد از انتقال ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. همچنین در آخرین مرحله کارآزمایی بالینی هیچ عارضه جانبی جدی‌ مشاهده نشده است و درخواست خود برای دریافت تاییدیه جهت تولید انبوه این واکسن را به سازمان غذا و دارو آمریکا ارائه کرده است.» حال با توجه به خبر تولید واکسن کرونا توسط دو شرکت چینی و آمریکایی، سوال مردم این است که این واکسن‌ها چه زمانی به‌دست ایرانی‌ها می‌رسد و قیمت نهایی آن چقدر است؟

  • قیمت واکسن کرونا هنوز مشخص نیست

هادی ابوی رئیس کانون انجمن‌های صنفی تکنسین‌های دارویی در پاسخ به پرسش بالا می‌گوید: با سرعت گرفتن روند تولید واکسن کرونا احتمالا واکسن کرونا تا پایان سال به کشور وارد شود و این دارو به‌دست ایرانی‌ها برسد. اما  هنوز قیمت این واکسن برای ایرانی‌ها مشخص نیست.

  • دولت در حال مذاکره برای واردات واکسن کرونا

هر چند هنوز زمان دقیق واردات واکسن کرونا به ایران مشخص نیست امیرحسین معینی زندی، نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو هم نسبت به واردات این واکسن به ایران اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و می‌گوید: بخش‌خصوصی از میزان واردات این واکسن اطلاعی ندارد؛ چرا که برای واردات واکسن کرونا دولتمردان در حال مذاکره هستند. حال باید منتظر ماند و دید که وزارت بهداشت برای واردات واکسن کرونا چه تمهیداتی در نظر گرفته‌ است؟

پاسخ دادن