واکنش رئیس پلیس پایتخت به شایعات فضای مجازی پرونده نجفی

اقتصادبرتر

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: تا به این لحظه حتی یک نفر با پلیس دررابطه با پرونده آقای نجفی، توصیه، سفارش یا تماسی نداشته است و پلیس با استقلال کامل کار خودش را انجام داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه پلیس،  سردار “حسین رحیمی”، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اقدامات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: در ایام لیالی قدر با برنامه ریزی که انجام بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مسجد و تکایا پوشش امنیتی داده شد و بالغ بر ۱۰۰ جلسه برای برقراری امنیت شهروندان تشکیل شد که خوشبختانه کوچکترین موضوع امنیتی نداشتیم.

وی با اشاره به برپایی مراسم روز جهانی قدس، افزود: باور ما بر این است که در این روز به دهن کجی‌های رژیم کودک کش رژیم صیونیستی پاسخ دهیم.
این مقام ارشد انتظامی، تصریح کرد: پلیس از پنج شنبه شب آماده باش خواهد بود و با تمام توان اقدام خواهد کرد و از نیمه شب پنج شنبه تردد خودروهای سنگین ممنوع و در طول مسیر راهپیمایی نیز تردد هر گونه وسایل نقلیه ممنوع خواهد بود و این را به همگان ابلاغ کردیم.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره تمهیدات پلیس در زمان برگزاری نماز عید فطر تصریح کرد: تمام اقدامات در خصوص این مراسم بررسی شده و آماده ارائه خدمات هستیم.

وی با اشاره به این که قرارگاه روح الله پلیس پایتخت برای تمهیداتی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تشکیل شده است، افزود: در ماه مبارک رمضان ۱۷ درصد جرایم کاهش و بیش از ۴۰ درصد نیز جرایم خشن کاهش وقوع داشتیم.

واکنش رئیس پلیس پایتخت به شایعات فضای مجازی پرونده نجفی

رئیس پلیس پایتخت، در واکنش به شایعات منتشره در فضای مجازی در خصوص پرونده نجفی که علیه پلیس انتشار یافت، گفت: به محض دریافت گزارش وارد عمل شدیم و در دقایق اولیه متوجه شدیم که قتل توسط آقای نجفی انجام شده و با توجه به تماس‌هایی که گرفته بود و اطلاعاتی که از فرزند خوانده و راننده وی دریافت کردیم، نگران آسیب رساندن احتمالی به خودش بودیم که ساعت ۷ عصر روز گذشته وی را در خیابان وحدت اسلامی مشاهده و بلافاصله دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت.

رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به اینکه برخی شائبه ای ایجاد کردند که چرا لباس رسمی متهمان بر تن نجفی نبوده، اضافه کرد: ایشان در آن زمان برای معرفی به پلیس با آن لباس و برای ادای توضیحات و اعتراف آمده بود و در حال بررسی پرونده بودیم، و در زمان افطار هم یک فنجان چای نیز به وی دادیم، برای پلیس تفاوتی ندارد که مجرم چه شخصی است ما کار قانونی خود را انجام خواهیم داد.

نجفی خود را تسلیم کرد

بیشتر بخوانید: بازتاب جهانی قتل همسر دوم «نجفی شهردار سابق»!

وی در خصوص جزئیات نامه نجفی، گفت: نامه آقای نجفی با متن ای که جانم به لب رسیده در محل ارتکاب جرم کشف شد که پس از دیدن این نامه، یقین پیدا کردیم که نجفی قاتل است، همچنین یک‌نامه سه صفحه ای هم از طرف وی به دست ما رسید .

Image result for ‫نجفی در دادسرا‬‎

سردار رحیمی ادامه داد: نجفی تا یک‌ ساعت بعد از قتل منزل را ترک نکرد و پس از حدود یک ساعت و نیم از این زمان، پسر مرحومه وارد منزل شده و با جسد مادرش مواجهه می شود و به همسایه ها اطلاع داده و پلیس نیز بلافاصله با دریافت خبر به محل ارتکاب جرم آمد.

وی در خصوص اعترافات نجفی مبنی بر فاش شدن اسرار وی توسط همسرش، افزود: تمام احتمالات در حال بررسی است و تا به نتیجه نرسیدن موضوع و اعلام نهایی از مراجع رسمی تمام بحث‌های پیش آمده فقط شایعات است.

پاسخ دادن