واگذاری ۱۳ بنگاه دیگر در قالب ETF

جزئیاتی از دو ETF جدید دولت

ابوالقاسم شمسی جامخانه، معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی: نام ۱۹۱ شرکت در فهرست واگذاری قرار دارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ابوالقاسم شمسی جامخانه، معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی عنوان کرد: نام ۱۹۱ شرکت در فهرست واگذاری قرار دارد که قرار است ۱۵ شرکت از لیست یاد شده پس از پذیرش در بازار سرمایه و ۲۳ بنگاه زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از طریق سه هلدینگ نیروگاهی نیز پس از پذیرش در بازار سرمایه واگذار شوند.

وی افزود: ۱۳ بنگاه دیگر در قالب ETF واگذار می‌شوند. هفت شرکت نیز از قبل پذیرش داشتند و به مرور یا تدریجی و یا بلوکی عرضه می‌شوند.

شمسی ادامه داد: همچنین ۶۶ بنگاه که قابلیت پذیرش در بازارهای بورس را ندارند، از طریق بازار سوم فرابورس عرضه می‌شوند و مابقی که شامل ۶۷ بنگاه می‌شود، پس از اصلاح ساختار و ادغام تعیین تکلیف و واگذار خواهند شد.

زمان پذیره‌نویسی صندوق‌های ETF دارا دوم و دارا سوم دولتی
رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: صندوق داراسوم مربوط به صنایع فلزی و خودرو دی ماه پذیره نویسی می شود.
وی افزود: راه اندازی صندوق دارادوم مربوط به پالایشی‌ها در حال رفع موانع است، برای مدیریت تاسیس و ایجاد صندوق، موانع آن بزودی مرتفع می‌شود و ممکن است در مرداد ماه این پذیره‌نویسی آغاز شود.

افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها، گامی به سوی عمق بخشی بازار سرمایه
علی اصولیان کارشناس بازار سرمایه گفت: افزایش سهام شناور آزاد شرکت های دولتی تا ۲۵ درصد، یکی دیگر از رویکرد های سازمان بورس و اوراق بهادار برای عمق بخشی به بازار است که قطعا نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت؛ البته شاید باعث کند شدن سرعت رشد بازار شود، اما ممانعتی در برابر صعود و روند معاملاتی ندارد.
وی افزود: از جنبه دیگر، افزایش میزان سهام شناور آزاد شرکت‌ها برای تازه واردان بازار نیز مفید است چرا که می توانند سهام را با قیمت ارزنده‌تری خریداری کنند و این اقدام در نهایت منجر به تزریق دوباره پول به بورس می شود.

پاسخ دادن