وراث چگونه سهام عدالت اموات را به نام بزنند؟

اقتصادبرتر

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سهام عدالت افراد متوفی به وراث تعلق می‌گیرد.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۹ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، حسین فهیمی گفت: از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر فوت شدند که سهام عدالت بیش از ۲۰ هزار نفر به وراث منتقل شد.

وی افزود: وراث می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری به صورت آنلاین از طریق میز خدمت، گواهی حصر وراثت را در سامانه بارگزاری کنند و شرکت سپرده گذاری بعد از استعلام مدارک، سهام عدالت را بین وراث تقسیم می‌کند.

فهیمی بیان کرد: در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس، مهلت انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا ۱۵ خرداد تمدید شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امکان لغو تصمیم از روش مستقیم به غیرمستقیم وجود ندارد مشمولان این سهام در انتخاب این روش دقت کافی را داشته باشند.

فهیمی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نقطه در کشور کار احراز هویت را انجام می‌دهند که علاوه بر بانک، کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان امکان احراز هویت به صورت انلاین نیز فراهم شد و افراد با مراجعه به سایت سجام می‌توانند به صورت انلاین احراز هویت شوند.

وی اظهار داشت: آزادسازی سهام عدالت از روز شنبه دهم خرداد جاری به مفهوم عام و گسترده آن یعنی امکان استیفای حقوق همه جانبه سهامداری همانند سایر سهامداران انجام خواهد شد و مشمولان سهام عدالت قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع مالکانه خود را به عنوان سهامدار اعمال کنند.

12 نظر از مردم

  1. سلام. وقت بخیر.
    ببخشید برای اینکه سهام عدالت فرد فوت شده فقط به یکی از فرزندان انتقال داده بشه دقیقا چه کارهایی توی چه زمانی باید کرد؟ همه فرزندان رضایت دارن که سهمشون رو به اون یه فرزند اهدا کنند. فقط چون تعداد فرزندان زیاد هست یکم این کار سخت هست. آیا بصورت دستی رضایت و امضای همه فرزندان گرفته بشه کافیه؟ ممنون میشم که به طور کامل راهنمایی کنید

  2. سلام من پدرم فوت کرده و همه ورثه حضور دارن جز یکی
    چطور میشه سهام عدالت رو تقسیم کرد
    ما برگه انحصار وراثت هم تهیه نکردیم اصلا همه چیز تفاهمی به صورت دست نوشته بوده

  3. با سلام این میز خدمت اولاً کار نمیکند دوما چون اطلاعات ورثه را سامانه نمیتونه تشخیص بده کاری نمیشه کرد اطلاعات متوفی را هم وارد میکنیم میگه شخص فوت شده !!! پس چه جوری گواهی انحصار وراثت را جهت استعلام ارسال کنیم؟!!!!

پاسخ دادن