ورود به مشهد و مازندران ممنوع شد

بر اساس اعلام رئیس پلیس راه مازندران و مشهد، با تغییر سطح رنگ بندی کرونا، محدودیت‌ها در مبادی ورودی و خروجی این دو استان تشدید شده است؛ همچنین بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، ورود تمام خودروها با پلاک‌های غیربومی به این دو خطه کشور ممنوع شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، سرهنگ علیرضا قدمی روز پنجشنبه اظهار داشت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی، تیم‌های نظارتی پلیس راه و نیروی انتظامی در مبادی ورودی استان از جمله محور رامسر (چابکسر)، چالوس(تونل کندوان دهانه شمالی)، هراز (پلور)، سوادکوه (پل سفید) و کیاسر (سه راه تلمادره) مستقر هستند و از ورود پلاک‌های غیر بومی به مازندران جلوگیری می‌کنند.به منظور کنترل ورود و خروج خودروها، گشت‌های کنترل پلیس راهور مازندران در ۵۷ نقطه از ورودی شهرهای استان حضور فعال دارند و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

  وی از اعمال قانون برای مالکان خودرهایی که به مصوبه ستاد مقابله با کرونا بی‌توجهی کنند خبر داد و گفت که خودروهایی که با پلاک شهرهای قرمز وارد استان مازندران شوند، ۱۰ میلیون ریال و خودروهایی که از شهرهای نارنجی به مازندران سفر کنند، پنج میلیون ریال جریمه می‌شوند. محدودیت‌های شبانه کرونایی در تمام شهرهای استان از ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد همچنان برقرار است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود. سرهنگ قدمی وضعیت تردد خودروها در جاده‌های هراز، چالوس، سوادکوه، کیاسر و محدوده درون شهری مازندران را عادی و روان توصیف کرد و از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، با توجه به خلوتی جاده‌ها با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

  مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است. مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه محور چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند. براساس تازه ترین ارزیابی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، وضعیت ۱۸ شهرستان مازندران از امروز چهارشنبه قرمز شد در حالی که تا دیروز تنها ۲ شهرستان دارای وضعیت قرمز بودند.

  هم اکنون تنها چهار شهرستان کوچک عباس آباد ، کلاردشت ، سیمرغ و میاندرود دارای وضعیت نارنجی هستند و بقیه شهرستان ها در وضعیت قرمز قرار دارند. در همین حال بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل که عصر دیروز چهارشنبه منتشر شد ، آمار بستری بیماران کرونایی در استان هم به یکهزار و ۱۴۱نفر رسید.

  • ورود به مشهد ممنوع شد

  سرهنگ حمیدرضا دهنوی رئیس پلیس راهور خراسان‌ رضوی نیز  از ممنوعیت ورود خودروهای با پلاک غیربومی به پنج شهر مشهد، سبزوار، قوچان، گناباد و نیشابور(که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند) از صبح امروز خبر داد. وی از ممنوعیت ورود خودروهای با پلاک غیربومی به پنج شهر مشهد، سبزوار، قوچان، گناباد و نیشابور(که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند) از صبح امروز خبر داد و گفت: مالکان خودروهای غیربومی در صورت ورود به این شهرها ۱۰ میلیون ریال جریمه خواهند شد. خروج خودرو با پلاک بومی نیز از شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی ممنوع است.

   سرهنگ دهنوی خاطرنشان کرد: طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از نظر شیوع کرونا همزمان با محدودیت‌های سراسری، از اول آذر تا ۱۳ دی ۹۹ در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی اجرا شد و در پی آبی شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در مشهد از ١٣ دیماه گذشته متوقف شد اما اجرای آن دوباره از ۱۸ بهمن ماه به خاطر زرد شدن وضعیت مشهد آغاز شد که تا ۲۵ اسفندماه پارسال ادامه یافت. ذکر این نکته ضروری است؛ طبق گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سایر محدودیت‌ها فعلا بر اساس وضعیت نارنجی است تا هنگامی که رنگ‌بندی وضعیت قرمز که در اپلیکیشن ماسک است به صورت رسمی از طرف وزارت بهداشت و قرارگاه ملی مبارزه با کرونا به ما اعلام شود.

   پاسخ دادن