ورود تجهیزات سنگین نظامی برای حفاظت از پایتخت آمریکا

ارتش آمریکا علاوه بر استقرار نیروهای گارد ملی در ساختمان کنگره و اطراف آن، تجهیزات سنگین نظامی برای حفاظت از پایتخت را وارد واشنگتن می‌کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ دی ۹۹

ترامپ روز چهارشنبه در پیامی تصویری که همزمان با رای مجلس نمایندگان به استیضاح وی انجام شد، اعلام کرد، استیضاح من برای آمریکا بسیار خطرناک، خطرناک خواهد بود و این استیضاح می‌تواند هواداران ناراحت من را خشمگین کند. مقام‌های امنیتی آمریکا نگران هستند تهدیدات ترامپ باعث شود، هواداران خشمگین وی دوباره دست به آشوب در پایتخت بزنند و مراسم تحلیف بایدن را که با حضور ده‌ها تن از شخصیت‌های آمریکا برگزار می‌شود را تحت الشعاع قرار دهد.

در آشوب‌های هفته گذشته واشنگتن که به فراخوان ترامپ توسط هواداران مسلح وی انجام شد، ۵ نفر جان باختند و ده‌ها نفر مجروح شدند. جهان صحنه‌های آشوب و اشغال ساختمان کنگره توسط هواداران مسلح ترامپ را به‌عنوان یک تراژدی بزرگ برای دمکراسی آمریکا خواندند که در تاریخ این کشور بیسابقه است.

به همین دلیل کنگره برای بار دوم ترامپ را استیضاح کرد که از ۴۲۵ نماینده، ٢٣٢ نماینده به استیضاح ترامپ رای مثبت دادند و ۱۹۷ نماینده با این طرح مخالفت کردند. استیضاح ترامپ برای اجرا شدن نیازمند دو سوم رای نمایندگان سنا است. که بعید بنظر می‌رسد سنا این استیضاح را تائید کند. در صورتی که سنا استیضاح را تائید کند، ترامپ از تمامی حقوق ریاست جمهوری پس از خروج ازکاخ سفید محروم می‌شود.

پاسخ دادن