ورود سودجویان به مدار بازار رمزارزها

یک فعال بازار سرمایه گفت: متاسفانه در حال حاضر افرادی بدون داشتن هرگونه مجوز و علمی اقدام به تبلیغات در حوزه معامله و سبدگردانی در بازار رمز ارزها می کنند و در این میان سودجویانی هم هستند که از این فرصت سوء استفاده کرده و در این شرایط دست به کلاهبرداری می زنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، میلاد ویسمه اظهار داشت: در چند سال گذشته بویژه از اواخر سال ۱۳۹۹، بازار رمزارزها در ایران مورد استقبال عمومی قرار گرفت و متاسفانه دوباره عده ای از این فرصت سوءاستفاده کردند و کماکان در حال فریب اذهان عمومی و فریب مردم ناآگاه هستند. متاسفانه حتی در شهرهای کوچک افرادی بدون داشتن هیچگونه مجوز و علمی اقدام به تبلیغات گسترده در حوزه معامله کردن و ترید کردن یا اصطلاحا سبدگردانی در بازار رمز ارزها می کنند که حتی در استان مرکزی نیز این افراد دیده شدند و از این خلاء سوءاستفاده کرده و اقدام به دریافت مبالغ و سرمایه های مردم و انجام معاملات با این سرمایه ها می کنند و متاسفانه از آنجاکه هیچ مجوزی ندارند و صلاحیت این افراد مورد تایید نیست، می تواند زمینه ساز فاجعه های بزرگی مثل کلاهبرداری ها یا سایر تخلفات مالی شود.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: در این راستا با پلیس امنیت اقتصادی استان صحبت شده و قول های مساعدی در این خصوص داده اند تا یک کمیته ویژه در این حوزه تشکیل شود و بتوان این افراد متخلف شناسایی و از تحمیل ضرر و زیان به مردم جلوگیری کرد. از مردم می خواهیم چنانچه علاقمند به فعالیت در بازار رمزارزها هستند پیش از ورود به این بازار پرهیجان و پر نوسان، به کسب علم و آموزش حداقلی در این حوزه بپردازند چراکه این بازار تفاوت فاحشی با بازار بورس و سرمایه ایران دارد. ۲۴ ساعته بودن بازار، نداشتن دامنه نوسان و داشتن یک اعتبار معنوی و تاثیرپذیری از تحولات منطقه ور جهان، پشت هر رمز ارز قرار دارد.

ویسمه در خصوص بازار بورس گفت: این بازار امسال، سال خوبی را در پیش خواهد داشت و سال ۱۴۰۲ نیز همینطور، روند مساعد خواهد بود. بهار سبزی در این بازار تا به امروز مشاهده شده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد هرچند که اصلاحاتی را در این روند شاهد خواهیم بود. قیمت های امروز بسیاری از سهام های ما کمتر از ارزش ذاتی آنها مورد معامله قرار می گیرد که این به جذابیت بازار بورس و سرمایه ایران می افزاید. از دستگاه های امنیتی و نظارتی نیز تقاضا کرد که  نسبت به تشکیل کمیته ای در حوزه نظارت بر فعالیت بازارهای مالی در استان مرکزی اقدام کنند که این کمیته می‌تواند تخلفات و فعالیت های حوزه بازار سرمایه و بازار رمزارزها را مورد نظارت و بررسی قرار دهد.

پاسخ دادن