ورود و خروج پلاک غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع

خروج پلاک‌های بومی از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است و ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی نیز ممنوع و مشمول جریمه است.

تهران – اقتصاد برتر – ۸ ۱ تیر ۱۴۰۰

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره آخرین وضعیت اجرای محدودیت‌های ترافیکی ویژه کرونا گفت : با توجه به شرایط دوباره شیوع کرونا در کشور و محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، آنچه که پلیس راهنمایی و رانندگی اجرا می‌کند، مصوبات ستادملی مقابله با کرونا است. در همین راستا نیز منع تردد شبانه همچنان از ساعت ۲۲ در معابر تمام شهرهای کشور اعم از شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی اجرا شده و تا ساعت سه بامداد ادامه خواهد داشت.

وی گفت : خودروهای غیرمجازی که اقدام به تردد در این ساعات کنند از سوی دوربین‌ها و همچنین ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه خواهند شد. همچنین آن دسته از افرادی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودروی خود کنند، علاوه بر جریمه و اعمال قانون مرتکب جرم شده و از این رو به دادسرا معرفی خواهند شد. جهانی درباره محدودیت سفرهای بین شهری نیز گفت: با توجه به تغییر رنگ شهرها، تعداد شهرهای دارای محدودیت نیز تغییر کرده، اما در اصل اجرای این طرح تغییری ایجاد نشده است. بنابراین خروج پلاک‌های بومی از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع بوده و مشمول جریمه است. همچنین ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی نیز ممنوع است.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا افزود: پلیس نسبت به اعمال قانون و جریمه این دسته از خودروها نیز اقدام خواهد کرد.

وی در پایان به مردم توصیه کرد، در شرایط شیوع دوباره کرونا در کشور از حضور در عرصه‌های عمومی تا حد امکان پرهیز کرده و به هیچ عنوان به سفرهای غیرضروری نروند.

پاسخ دادن