ورود گارد ملی آمریکا برای مقابله با کرونا

 فرماندار ایالت نیویورک، برای مقابله با کرونا تدابیر ویژه ای در نیو روچل، واقع در شمال شهر نیویورک، اعلام کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بی بی سی، اندرو کوئومو،قرار است در بخش هایی از این شهر کوچک که در کانون شیوع کرونا در ایالت نیویورک قرار دارد، طرح حصر هدفمند اجرا شود.

بنا بر دستور اندرو کوئومو، در حوالی یک کنیسه شهر به شعاع یک مایل (۱.۶ کیلومتر) همه مدارس و مراکز گردهمایی محلی از روز پنجشنبه این هفته به مدت دو هفته تعطیل می شود.

با این حال، فروشگاه های مواد غذایی همچنان می توانند به فعالیت خود ادامه بدهند؛ رفت و آمد مردم و خودروها هم محدود نخواهد شد.

فرماندار نیویورک گفت: “شما مردم را محصور نمی کنید؛ ساختمان ها را محصور می کنید.”

 کوئومو افزود که واحدهای گارد ملی نیویورک برای پاکسازی مدارس و انتقال مواد خوراکی به ناحیه محصور شده نیو روچل اعزام می شوند.

هفته گذشته دومین مورد کورنای ایالت نیویورک در نیوروچل کشف شد. آن بیمار یک وکیل ساکن نیو روچل بود که در منتهن نیویورک کار می کند.

آن طور که فرماندار نیویورک پیشتر گفته بود نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت زنی با حدود ۴۰ سال سن است که در ایران به این بیماری مبتلا شده بود.

در آمریکا تا کنون دست‌کم ۲۸ نفر بر اثر ابتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا (کووید ۱۹) جانشان را از دست داده‌اند. بیش از ۷۰۰ نفر هم تایید شده که مبتلا هستند. عمده این افراد در ایالت واشنگتن هستند. اما حدود نیمی از ایالت‌های آمریکا حالا درگیر این ویروس شده اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، می‌گوید قصد دارد معافیت‌های مالیاتی در نظر بگیرد تا از فشار به کارگران ساعتی و کسب‌وکارهای خُرد، کاسته شود.

 ترامپ همچنین تعدادی از مدیران وال استریت را دعوت کرده که روز چهارشنبه این هفته برای گفتگو درباره تبعات اقتصادی گسترش ویروس کرونا به کاخ سفید بروند.

مایک پنس، معاون رئیس ‌جمهوری آمریکا، که ازطرف او رئیس ستاد مبارزه با کرونا شده، روز سه‌شنبه گفت شرکت‌های بیمه آمریکا پذیرفته‌اند که برای همه بیمه‌داران هزینه آزمایش کرونا و هزینه‌های پوشش تکمیلی برای درمان بیماری کووید۱۹ را حدف کنند.

پاسخ دادن