وزارت ارتباطات تبلت دانش آموزان محروم را تامین می کند

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصویب کرد که وزارت ارتباطات تبلت مورد نیاز دانش آموزان محروم از دسترسی به تجهیزات آموزشی را تامین کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس  در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار داشت: در جلسه امروز جزئیات طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس بررسی شد: با توجه به اینکه تاکید  کمیسیون بر استفاده دانش آموزان از سیم‌کارت‌های دانش آموزی کنترل شده است باید آسیب‌های این حوزه را به حداقل رساند.

وی توضیح داد: بر اساس مصوبه کمیسیون، وزارت ارتباطات مکلف به تأمین تبلت مورد نیاز دانش آموزان محروم از دسترسی به تجهیزات آموزشی با همکاری سایر دستگاه‌ها با استناد ماده ۶۹ قانون برنامه ششم و بند «ج» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ شد؛ البته نظارت محتوایی در این قانون بر عهده سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و نظارت فنی بر عهده مرکز ملی فضای مجازی کشور تعیین شده است.  در این جلسه طرح اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور  نیز مورد بحث قرار گرفت و بررسی بیشتر آن به جلسات بعدی کمیسیون موکول  شد.

پاسخ دادن