وزش باد شدید در تهران، البرز و نوار شرقی کشور

کاهش دما در شمال، وزش باد شدید در پایتخت
اقتصادبرتر

 سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در تهران، سمنان و البرز خبر داد و اعلام کرد: این شرایط در ۲۴ ساعت آینده در نوار شرقی به ویژه زابل موجب خیرش گرد و خاک و کاهش دید خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی امروز دوشنبه درباره وضعیت آب وهوا اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده در غرب کشور وزش باد شدید خواهیم داشت. همینطور امروز و فردا در برخی ساعت‌ها در استان‌های البرز، سمنان و تهران نیز وزش باد شدیدپیش بینی می شود. از روز سه شنبه تا پنج شنبه در بخش‌هایی از شرق وبه ویژه زابل وزش باد به‌ نسبت شدید خواهیم داشت که منجر به خیزش گردو خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق مستعد می شود.

به گفته رفیعی در پنج روز آینده آسمانی صاف برای اغلب مناطق کشور پیش بینی می شود  اما در همین مدت در برخی مناطق استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده خواهیم داشت.امروز در برخی مناطق استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، البرز، خراسان رضوی و شمالی، هرمزگان، ارتفاعات کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: آسمان تهران صاف و در بعد از ظهر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. تهران امروز دو درجه خنک‌تر است.  از صبح دوشنبه تا ظهر پنج شنبه، شرایط فعالیت های دریایی در خزر مناسب خواهد بود. اما خلیج فارس تا پایان هفته متلاطم است

پاسخ دادن