وزیر دفاع آمریکا اخراج شد

رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر از برکناری وزیر دفاع این کشور خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،‌«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا «مارک اسپر» وزیر دفاع این کشور را برکنار کرد.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر با اشاره به برکناری اسپر، گفت که «کریستوفر میلر» مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم وظایف وی را بر عهده خواهد گرفت.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه ۱۹ آبان گفت مارک اسپر، وزیر دفاع، را از کار برکنار کرده است و کریستوفر میلر، مدیر مرکز ملی ضد تروریسم، را به عنوان سرپرست این وزارتخانه معرفی کرده است.

دونالد ترامپ در یک پیام توئیتری نوشت: «مارک اسپر از کار برکنار شده است. مایلم اعلام کنم که کریستوفر سی میلر، مدیر بسیار مورد احترام مرکز ملی ضد تروریسم (که به اتفاق آراء مورد تایید سنا قرار گرفته است) فورا سرپرست وزارت دفاع خواهد شد».

برکناری  اسپر از سمت وزیر دفاع ایالات متحده درست سه روز پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی به نقل از یک مقام وزارت دفاع آمریکا گزارش داده بود که آقای اسپر نامه استعفای خود را تهیه کرده است.

ان‌بی‌سی نوشته بود که استعفای اعضای کابینه پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا امری غیر معمول نیست و اعضای کابینه با استعفای خود، دست رئیس‌جمهوری جدید را برای تعیین فرد مناسب برای آن وزارتخانه باز می‌گذارند.

با این حال، جاناتان هافمن، دستیار وزیر دفاع آمریکا، در صفحه توئیتر خود این گزارش را تکذیب کرد و نوشت: «گزارش ان‌بی‌سی از بسیاری جهات نادرست و گمراه‌کننده است. به بیان روشن‌تر، (مارک) اسپر، وزیر دفاع، قصد استعفا ندارد و همچنین از او خواسته نشده است که استعفای خود را ارائه کند».

تصمیم دونالد ترامپ در میانه تنش بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا صورت می‌گیرد. در انتخابات روز سوم نوامبر، جو بایدن با کسب حدود ۷۵ میلیون رای مردم و ۲۷۹ رای کالج انتخاباتی به عنوان رئیس‌جمهوری جدید انتخاب شد ولی آقای ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات سر باز زده و گفته است که از روز دوشنبه شکایت‌های خود را ثبت کرده است.

 ترامپ می‌گوید در انتخابات تقلب شده است اما تا کنون اسناد و شواهدی در این زمینه ارائه نکرده است.

پاسخ دادن