وزیر صنعت: سهام ایران‌خودرو و سایپا قابل‌واگذاری نیست

آن طور که محمد شریعتمداری در جلسه شنبه شب خود با فعالان صنعت قطعه خراسان رضوی، عنوان کرده، تا تعداد رقبا در خودروسازی ایران افزایش نیابد، امکان واگذاری سهام خودروسازان داخلی به بخش خصوصی وجود ندارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ اردیبهشت ۹۷

آن طور که محمد شریعتمداری در جلسه شنبه شب خود با فعالان صنعت قطعه خراسان رضوی، عنوان کرده؛تا تعداد رقبا در خودروسازی ایران افزایش نیابد، امکان واگذاری سهام خودروسازان داخلی به بخش خصوصی وجود ندارد.

با وجود تاکید چندباره رئیس‌جمهوری بر واگذاری سهام خودروسازان به بخش خصوصی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جدیدترین موضع خود اعلام کرد که «سهام ایران‌خودرو و سایپا قابل‌واگذاری نیست.»

آن طور که محمد شریعتمداری در جلسه شنبه شب خود با فعالان صنعت قطعه خراسان رضوی، عنوان کرده، تا تعداد رقبا در خودروسازی ایران افزایش نیابد، امکان واگذاری سهام خودروسازان داخلی به بخش خصوصی وجود ندارد.

دلیلی که شریعتمداری در لفافه برای این مساله عنوان کرده، کمبود رقبا در خودروسازی کشور است، چه آنکه وی می‌گوید تا تعداد رقبا در خودروسازی ایران افزایش نیابد، امکان واگذاری سهام خودروسازان داخلی به بخش خصوصی نیست.

جدای از اینها اما نبود خریدار اصلح نیز می‌تواند دلیل دیگر بی‌میلی وزارت صنعت برای عدم واگذاری سهام دولت در خودروسازی باشد. به‌نظر می‌رسد در حال حاضر تنها مشتری دست به‌نقد برای خرید سهام خودروسازان، قطعه‌سازها هستند که البته شرکت‌های خودروساز و وزارت صنعت نظر مثبتی روی آنها ندارند.

هرچند واگذاری سهام خودروسازان به شرکت‌های خارجی نیز گزینه‌ای جذاب به‌نظر می‌رسد و رئیس‌جمهوری هم موافق و مدافع آن است، با این حال با توجه به اتفاقات رخ داده در قرارداد رنو (سنگ‌اندازی خودروسازان داخلی بر سر راه حضور مستقیم این خودروساز فرانسوی)، گویا این راهکار را نیز فعلا باید فراموش کرد.هرچه هست، با توجه به موضع جدید وزارت صنعت،معدن و تجارت، به‌نظر می‌رسد فعلا باید پرونده واگذاری سهام خودروسازان و خصوصی‌سازی صنعت خودرو را بایگانی کرد، چه آنکه اراده‌ای قوی برای تحقق این هدف وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد : عمق ساخت داخل باید افزایش یابد، توسعه عمق ساخت داخل به اضافه استاندارد یعنی خدمت و توسعه عمق ساخت داخل بدون در نظر گرفتن استاندارد خیانت است

به گزارش شاتا محمد شریعتمداری در نشست با قطعه سازان خودروی خراسان رضوی در مشهد تصریح کرد : اگر محصول رقابتی شایسته مردم ایران که کمترین وابستگی را داشته باشد، تولید کنیم می توانیم بگوییم روی پای خود ایستاده ایم.

شریعتمداری یاداور شد: روند روبه رشد خوبی در سالهای گذشته در خراسان رضوی شاهد هستیم، ۲.۷ برابر شدن تیراژ در کل خودرو سازی آمار خوبی است که اشتغال را افزایش داده است

وزیر صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد : روندی که خودرو سازی طی می کند روبه جلو است، مسابقه افزایش کیفیت و تیراژ میان خودروسازها وجود دارد.

شریعتمداری اظهار کرد : برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در خودروهای سنگین باید در موضوعات اساسی مانند موتور صاحب فن باشیم.

طراحی پلتفرم، بازاریابی و صادرات و تحقیق و توسعه را در قراردادهای خودرویی باید مدنظر قرار دهیم.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد : شورای رقابت قواعد قیمت گذاری خودرو را تبیین می کند، تصمیم درباره انحصاری بودن یا نبودن قیمت خودرو در حیطه شورای اقتصاد است.

وی تاکید کرد : دفتر قطعات سایپا مانند آنچه که ساپکو در خراسان رضوی دارد باید راه اندازی شود تا مسایل قطعه سازان حل و فصل شود و نظام تعرفه ای باید موید این باشد که عمق ساخت داخل افزایش پیدا کند.

شریعتمداری افزود : مالیات بر ارزش افزوده یکی از مشکلات صنعت کشور است،یکی از راههای حل و فصل آن گرفتن مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی است و ظرف یک هفته زمانبندی اجرای مطالب این جلسه مشخص شود.

پاسخ دادن