وضعیت بورس ۲۵ مرداد ۹۹

چرا سهام ETF در پرتفوی من نیست؟

در اغاز معاملات امروز (شنبه) بورس شاخص بازار سرمایه به شدت ریخت.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از گسترش نیوز، بورس در آغاز معاملات امروز روندی نزولی را در پیش گرفت و با ریزش ۴۶ هزار و ۲۰۹ واحدی به عدد ۱ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۲۲۹ واحدی رسید و شاخص کل هم وزن نیز با افت ۳ هزار و ۹۵۵ واحدی به عدد ۵۰۸ هزار و ۴۸ واحدی رسید.

جدول ۲

با توجه به افت حدود ۵۰ هزار واحدی شاخص کل بازار سرمایه در بیست دقیقه ابتدایی آغاز معاملات امروز و همچنین با نظر به حجم صف عرضه و تقاضا و اینکه کفه حجم صف فروش بیشتر است به احتمال زیاد روند امروز بازار منفی شود.

در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افتی ۲٫۸ درصدی و بیش از ۵۶ هزار واحد سقوط در یک ساعت به کانال یک میلیون و ۹۲۰ هزار واحدی عقب‎نشینی کرد. این در حالی است که در این مدت شاخص کل هم‌وزن ۱٫۳ درصد افت داشت.

در یک ساعت نخست معاملات امروز اگر چه شاخص افتی ۵۵ هزار واحدی را تجربه می‌کند اما تعداد معاملات و حجم پایین آن نشان می‌دهد که ترس و نگرانی از تداوم روند نزولی در میان سهامداران وجود دارد و بسیاری از معامله‌گران این افت را فرصت خرید نمی‌دانند. در جریان معاملات امروز بیش از ۳۴۶ هزار معامله انجام شده که طی آن ۳۴ هزار میلیارد ریال سهم دادوستد شده است.

سه نماد فارس، فملی و فولاد به ترتیب با ۶۰۰۰، ۴۰۰۰ و ۳۵۷۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.

سرخ‌پوشی یکدست گروه‌های مختلف صنعت در حالی است که برخی نمادها در صنایع مختلف صف خرید تشکیل داده‌اند. گروه ساختمان‌سازی یکی از گروه‌هایی است که نسبت به بقیه صنایع عملکرد نسبتا بهتری دارد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز اکثرا در محدوده مثبت معامله می‌شوند.

افت امروز بازار سهام در حالی اتفاق افتاده که آخر هفته گذشته شاهد سقوط شاخص کل از محدوده ۲ میلیون واحدی بودیم. افتی که دلایل مختلفی برای آن عنوان می‌شود. عرضه سهام عدالت، تناقض‌گویی‌های مقامات در عرضه دارا دوم و همچنین عرضه اوراق سلف نفتی را می‌توان از دلایل این عقب‌نشینی دانست. برخی تحلیلگران معتقدند یکی از دلایل افت شاخص را می‌توان عدم حمایت دولت از بورس به منظور جذاب‌تر شدن اوراق سلف نفتی دانست. اوراقی که قرار است فردا پیش‌فروش آن انجام شود.

  • این خبر تکمیل می شود…

پاسخ دادن