وقتی تویوتا لندکروزر به خودروی زرهی تبدیل می شود

شرکت SVI آفریقای جنوبی که متخصص زرهی کردن خودروهاست اقدام به معرفی یک تویوتا لندکروزر سری ۷۹ کاملاً دگرگون شده با نام مکس ۳ کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۲ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، این شرکت شاسی‌بلند خشن تویوتا را به محصولی تبدیل کرده که می‌تواند سرنشینان را از خطرات گلوله حفظ کند. مکس ۳ قطعاً شبیه لندکروزر نیست. در بخش جلو یک پنجره بزرگ به همراه چراغ‌های متفاوت دیده می‌شود. خطوط بدنه نیز کاملاً شکسته بوده و پر از خیزهای شدید است. درب‌های برعکس نیز برای ورود و خروج راحت‌تر از کابین طراحی شده‌اند.  SVI این محصول را در نمونه‌های تک و دو کابین و هشت نفره برای حمل نظامیان ارائه می‌کند.

مکس ۳ همچنین به‌صورت فرمان راست نیز در دسترس است. این خودرو در حالت استاندارد سطح حفاظت B6 بالستیک را داراست و بنابراین می‌تواند در برابر سلاح‌هایی همچون کلاشنیکف یا همان AK47 مقاومت کند. شیشه‌های زرهی و صفحات فولادی هم در این خودرو برای محافظت از بدنه بکار رفته‌اند. نسخه‌ای از این خودرو با سطح حفاظت   B7   نیز در دسترس است که تا حدی در برابر انفجار مقاوم است. البته دسترسی به چنین خودرویی در آفریقای جنوبی نیازمند مجوزهای دولتی بوده و معمولاً در اختیار شرکت‌های امنیتی یا دولتی قرار می‌گیرد. حتی نسخه‌ای کاملاً نظامی از مکس ۳ نیز تولید شده که سطح حفاظتی آن از دو نمونه قبلی بالاتر است.

SVI  برای زرهی کردن این خودرو اقدام به ارتقای سیستم تعلیق استاندارد لندکروزر کرده است. همچنین در این خودرو از رینگ و لاستیک‌های جدید استفاده شده است. البته نیروبخش مکس ۳ پیشرانه و گیربکس خود تویوتاست.  در حال حاضر قیمت این خودرو در آفریقای جنوبی از ۱.۶ میلیون راند معادل ۱۰۳۰۵۳ دلار شروع می‌شود. این شرکت با دریافت سفارش‌ها خودرو را در سه ماه تحویل خریدار می‌دهد.

پاسخ دادن