وقوع ۱۸۱ آتش سوزی در پایتخت

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع ۱۸۱ حادثه آتش سوزی مرتبط با چهارشنبه سوری در پایتخت خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، مهدی داوری در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای امروز تا حوالی ساعت ۲۳ امشب نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد به میزان تماس های شهروندان به سامانه ۱۲۵ افزایش یافت که ۷۰ درصد این تماس ها مربوط به آتش سوزی معابر، فضای سبز، خودروها و مواد ضایعاتی بود. سه حادثه مهم انفجار مواد محترقه تا این لحظه داشتیم که ۶ نفر در صحنه مصدوم شدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این حوادث منجر به تلفات جانی نشد گفت: ماموران ۱۳۳ ایستگاه با حدود ۲ هزار و ۵۰۰ آتش نشان در ۴۴۰ نقطه پایتخت در آماده باش کامل بودند. در شب چهارشنبه سوری از نظر ما شب خاصی است، همه ایستگاه ها به حالت آماده باش قرار دارند که برای افزایش سرعت خدمات رسانی این استقرارها در نقاط اصلی شهر روی داده است.

داوری خاطرنشان کرد: این استقرارها موجب شد که آتش نشانان در حوادث بزرگ امشب زیر پنج دقیقه خود را به محل حادثه رساندند. حضور به موقع آتش نشانان موجب کاهش تلفات جانی و مصدومیت در حوادث می شود. هم اکنون شهر در آرامش نسبی است و میزان تماس های مردمی نیز در حال حاضر بشدت کاهش یافته اما آتش نشانان همچنان در مسیرهای تعیین شده مستقر هستند.

پاسخ دادن