ویروس کرونای جدید در انگلیس خارج از کنترل است

وزیر بهداشت انگلیس با اشاره به موضوع شیوع ویروس کرونای جدید، از تصمیم دولت برای تشدید محدودیت‌ها در برخی از مناطق این کشور دفاع کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونای جدید در انگلیس، از تصمیم دولت برای تشدید محدودیت‌ها در برخی مناطق انگلستان دفاع می‎کند. تشدید محدودیت‌ها در لندن و جنوب شرقی انگلیس تا درجه چهارم که شدیدترین حالت است، اقدامی در راستای کنترل شیوع خارج از کنترل ویروس جدید است.

وزیر انگلیسی با بیان اینکه این وظیفه مقامات است که پس از دریافت اطلاعات، در مورد ویروس جدید اقدامات فوری انجام دهند، خاطرنشان کرد: «دولت مجبور به عقب نشینی برای کاهش محدودیت‌ها در تعطیلات کریسمس و سال نو شد». کنترل شیوع ویروس جدید بسیار دشوار خواهد بود، مگر اینکه واکسن ضد کرونا به طور گسترده در کشور توزیع شود.

وی ادامه داد: این یک موضوع خطرناک است. این یک بیماری کشنده است و ما باید آن را کنترل کنیم. هانکوک همچنین با انتقاد از تصمیم بسیاری از شهروندان برای ترک لندن پس از اعلام محدودیت‌های جدید، ازدحام بیش از حد در ایستگاه‌های راه آهن را رفتاری «کاملا غیر مسئولانه» خواند.

پاسخ دادن