ویروس کرونا مثل دود در هوا شناور است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، ویروس کرونا مثل دود در هوا معلق است و روی سطوح برای طولانی مدت زنده نمی ماند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بگزارش دیلی میل، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ویروس کوید ۱۹ در هوا معلق و مانند دود شناور است. ویروس شناسان تأکید می‌کنند، باید به راه‌های کاهش خطر انتقال از طریق هوا توجه کرد تا مانع شیوع همه‌گیری شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) هفته گذشته توصیه‌های خود را به روز و تأکید کرد، ویروس از طریق سطوح قابلیت انتقال ندارد؛ این توصیه در حالی منتشر شده که در اوایل همه‌گیری افراد مشغول شستن مواد غذایی خود بودند و در مکان‌های عمومی همه سطوح ضدعفونی می‌شد، سرویس بهداشتی عمومی تعطیل شد و افراد برای صرف غذا با قاشق و چنگال یکبار مصرف حتی مراقبت می‌کردند و همه اینها فقط برای اینکه در امنیت باشند، انجام می‌شد.

اجماع نظر دانشمندان در تازه‌ترین بروزرسانی‌های کووید ۱۹ حاکی از آن است که خطر انتقال ویروس از طریق ” سطح ” خطر واقعی نیست.

کارشناسان می‌گویند: «تمیز نگه داشتن دستان هنوز محتاطانه است، اما درک ما از کووید ادامه پیدا کرده و به نظر می‌رسد انتقال آن از طریق هوا انجام می‌شود».

تحقیقات اخیر، در محیط‌هایی شبیه به زندگی واقعی، نشان می‌دهد که ویروس در طولانی مدت یا حداقل در هیچ مقداری که احتمال ایجاد عفونت وجود داشته باشد بر روی سطوح زنده نمی‌ماند.

پاسخ دادن